Division II/III Men - Schedules & Results


Division II/III Men - 2020-2021 Composite Schedule

 Friday, October 23:
 Concordia (WI)2atUSA Under-18 Team8 EX 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, October 24:
 USA Under-18 Team3atAdrian5 EX 7:05 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, October 30:
 Trine3atAdrian6 NC 7:05 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 7:
 Adrian5atTrine1 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 13:
 Adrian2atBowling Green6 NC 7:07 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 21:
 Bowling Green5atAdrian0 NC 7:05 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 27:
 Adrian3atLake Superior State5 NC 7:07 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Sunday, November 29:
 Lake Superior State2atAdrian1 NC 2:05 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 9:
 Adrian7atConcordia (WI)4 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, January 10:
 Adrian1atUSA Under-18 Team9 EX 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, January 12:
 Concordia (WI)2atAdrian3 NC 6:05 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Thursday, January 14:
 USA Under-18 Team7atAdrian4 EX 7:05 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 15:
 Concordia (WI)2atMilwaukee School of Engineering3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 16:
 Trine0atFerris State7 NC 4:07 pm ET Box / Text / Sheet
 Milwaukee School of Engineering7atConcordia (WI)2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, January 19:
 Trine1atUSA Under-18 Team8 EX 7:00 pm ET 
 
 Thursday, January 21:
 Concordia (WI)5atTrine3 NC 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 22:
 Milwaukee School of Engineering0atUSA Under-18 Team5 EX 6:00 pm ET 
 
 Saturday, January 23:
 Milwaukee School of Engineering3atAdrian1 NC 4:05 pm ET Box / Text / Sheet
 Trine5atConcordia (WI)2 NC 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, January 24:
 USA Under-18 Team11atAdrian2 EX 2:05 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, January 27:
 Concordia (WI)2atMilwaukee School of Engineering5 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior3atNorthland0 EX 7:00 pm CT 
 
 Friday, January 29:
 Gustavus Adolphus2atAugsburg7 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland3atWisconsin-Superior9 EX 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)3atMarian4 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 30:
 Castleton0atBabson6 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian1atConcordia (WI)4 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Milwaukee School of Engineering2atTrine3 OT NA 6:30 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Scholastica1atSt. Thomas5 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's0atAugsburg6 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel5atHamline2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus3atSaint Mary's4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, January 31:
 Milwaukee School of Engineering0atAdrian5 NC 4:30 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, February 2:
 Saint Mary's5atBethel4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, February 3:
 Saint John's5atSt. Scholastica2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior5atNorthland2 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Eau Claire7atWisconsin-Stevens Point3 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls1atWisconsin-Stout5 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, February 4:
 Augsburg5atHamline2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 5:
 Franklin Pierce4atBecker1 NC 6:20 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian6atFinlandia1 NA 7:15 pm ET Box / Text / Sheet
 Saint John's4atBethel2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point2atWisconsin-Eau Claire1 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine3atAurora6 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian6atMilwaukee School of Engineering0 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica3atConcordia (WI)4 OT NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland1atWisconsin-Superior7 WI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stout1atWisconsin-River Falls4 WI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 6:
 Castleton1atBabson6 NC 2:30 pm ET Box / Text / Sheet
 Adrian2atMilwaukee School of Engineering1 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)1atSaint Mary's3 MI 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica1atConcordia (WI)5 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Becker4atFranklin Pierce1 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Aurora3atTrine1 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Hamline0atAugsburg4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia2atMarian6 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, February 7:
 Bethel2atSaint John's8 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, February 10:
 Wisconsin-Superior1atWisconsin-Eau Claire5 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland0atWisconsin-Stout1 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica3atSaint John's1 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point1atWisconsin-River Falls0 WI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, February 11:
 Concordia (WI)6atFinlandia3 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 USA Under-17 Team5atUtica6 EX 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 12:
 Chatham1atStevenson4 NC 1:30 pm ET Box / Text / Sheet
 Anna Maria1atPlymouth State4 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 New England College2atBabson4 NC 6:30 pm ET Box / Text / Sheet
 USA Under-17 Team3atUtica0 EX 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian4atAdrian8 NC 7:05 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Scholastica3atLawrence7 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Milwaukee School of Engineering5atAurora4 OT NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Trine1atLake Forest0 NA 7:00 pm CT 
 Wisconsin-River Falls6atWisconsin-Stevens Point2 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stout4atNorthland2 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Trine awarded win in NCHA standings
 
 Saturday, February 13:
 Marian1atAdrian5 NC 3:05 pm ET Box / Text / Sheet
 Babson2atNew England College1 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Aurora2atMilwaukee School of Engineering1 OT NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Stevenson4atChatham1 NC 4:30 pm ET Box / Text / Sheet
 Plymouth State2atAnna Maria0 NC 5:40 pm ET Box / Text / Sheet
 Finlandia3atConcordia (WI)2 OT NA 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Lake Forest0atTrine1 NA 7:00 pm ET 
(1) Trine awarded win in NCHA standings
 
 Sunday, February 14:
 USA Under-17 Team9atElmira2 EX 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian3atTrine4 OT NC 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Lawrence4atSt. Scholastica5 OT NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, February 17:
 Milwaukee School of Engineering3atConcordia (WI)2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stout2atWisconsin-Eau Claire10 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior3atWisconsin-Stevens Point5 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland1atWisconsin-River Falls3 WI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, February 18:
(1) Manhattanville2vsChatham3 UC 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) at Neumann
 
 Friday, February 19:
 Chatham2atNeumann4 UC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Stevenson1atElmira3 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Utica2atWilkes3 UC 6:45 pm ET Box / Text / Sheet
 Anna Maria2atNew England College1 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)2atAurora7 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia4atSt. Scholastica12 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls4atNorthland2 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Eau Claire4atWisconsin-Stout2 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lawrence6atMarian2 NA 8:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 20:
 Trine2atMilwaukee School of Engineering2 OT NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Elmira1atStevenson2 NC 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 University of New England6atSouthern Maine2 EX 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 New England College3atAnna Maria2 NC 5:40 pm ET Box / Text / Sheet
 Aurora5atConcordia (WI)6 OT NC 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wilkes5atUtica11 UC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Scholastica5atFinlandia0 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian5atLawrence1 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, February 23:
 Saint Mary's5atGustavus Adolphus4 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, February 24:
 Lake Forest1atAdrian3 NA 4:35 pm ET Box / Text / Sheet
 Trine1atMarian2 OT NC 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point1atWisconsin-Stout4 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior2atWisconsin-River Falls1 WI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, February 25:
 Stevenson3atChatham4 UC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Augsburg2atSaint John's4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas3atGustavus Adolphus0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 26:
 Neumann2atElmira2 OT UC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Wilkes1atStevenson3 UC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 New England College5atCastleton4 OT NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Aurora0atAdrian5 NA 7:05 pm ET Box / Text / Sheet
 Nazareth2atLebanon Valley3 UC 7:30 pm ET Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)3atLawrence2 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest1atMilwaukee School of Engineering4 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Marian3atSt. Scholastica2 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stout3atWisconsin-Stevens Point6 WI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls4atWisconsin-Superior2 WI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's2atSt. Thomas2 OT MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 27:
 Chatham0atUtica3 UC 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Aurora4atAdrian5 NA 3:05 pm ET Box / Text / Sheet
 Castleton3atNew England College8 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian1atSt. Scholastica5 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 UMass Dartmouth4atSouthern Maine2 NC 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Albertus Magnus6atAnna Maria4 NC 5:40 pm ET Box / Text / Sheet
 Lawrence3atConcordia (WI)6 NA 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus2atHamline3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas4atSaint Mary's2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Milwaukee School of Engineering6atLake Forest1 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, February 28:
 Nichols3atSuffolk5 NC 1:10 pm ET Box / Text / Sheet
 Connecticut College2atNorwich6 EX 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Nazareth0atElmira10 UC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, March 2:
 AdrianatLake Forest NA 3:30 pm CT 
 Saint Mary'satSt. Scholastica NC 8:00 pm CT 
 
 Wednesday, March 3:
 NorwichatCastleton NC 7:00 pm ET 
 Wisconsin-Stevens PointatNorthland WI 7:00 pm CT 
 Wisconsin-River FallsatWisconsin-Eau Claire WI 7:00 pm CT 
 Wisconsin-StoutatWisconsin-Superior WI 7:05 pm CT 
 BethelatSt. Thomas NC 7:30 pm CT 
 
 Thursday, March 4:
 UMass DartmouthatFranklin Pierce NC 4:00 pm ET 
 FinlandiaatLawrence NA 7:00 pm CT 
 
 Friday, March 5:
 WilkesatNazareth UC 5:00 pm ET 
 NorwichatCastleton NC 5:00 pm ET 
 Plymouth StateatBabson NC 6:30 pm ET 
 BeckeratCurry NC 6:50 pm ET 
 UticaatElmira UC 7:00 pm ET 
 Lebanon ValleyatNeumann UC 7:00 pm ET 
 AdrianatTrine NA 7:00 pm ET 
 Anna MariaatNew England College NC 7:00 pm ET 
 AuroraatLake Forest NA 7:00 pm CT 
 Concordia (WI)atMarian NA 7:00 pm CT 
 Saint Mary'satSt. Thomas NC 7:00 pm CT 
 NorthlandatWisconsin-Stevens Point WI 7:00 pm CT 
 Wisconsin-SuperioratWisconsin-Stout WI 7:00 pm CT 
 Wisconsin-Eau ClaireatWisconsin-River Falls WI 7:05 pm CT 
 
 Saturday, March 6:
 Albertus MagnusatConnecticut College NC 1:00 pm ET 
 BabsonatPlymouth State NC 1:00 pm ET 
 CastletonatNorwich NC 4:00 pm ET 
 NazarethatWilkes UC 5:00 pm ET 
 TrineatAdrian NA 5:00 pm ET 
 Concordia (WI)atMarian NA 4:00 pm CT 
 New England CollegeatAnna Maria NC 5:40 pm ET 
 NicholsatWestern New England NC 6:30 pm ET 
 ElmiraatUtica UC 7:00 pm ET 
 NeumannatLebanon Valley UC 7:00 pm ET 
 LawrenceatFinlandia NA 7:00 pm ET 
 CurryatBecker NC 7:00 pm ET 
 UMass DartmouthatFranklin Pierce NC 7:30 pm ET 
 BethelatSaint Mary's MI 7:00 pm CT 
 Lake ForestatAurora NA 7:00 pm CT 
 
 Sunday, March 7:
 Connecticut CollegeatAlbertus Magnus NC 1:00 pm ET 
 NicholsatWestern New England NC 7:20 pm ET 
 
 Tuesday, March 9:
 BeckeratSouthern Maine NC 5:00 pm ET 
 
 Wednesday, March 10:
 ElmiraatNazareth UC 5:00 pm ET 

Tuesday, March 2, 2021  3:03:31 PM  EST 
291661726 Pages Accessed Since April 6, 2013
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05 | 2005-06
2006-07 | 2007-08 | 2008-09 | 2009-10 | 2010-11 | 2011-12 | 2012-13
2013-14 | 2014-15 | 2015-16 | 2016-17 | 2017-18 | 2018-19 | 2019-20