WIAC - Schedules & Results


WIAC
Wisconsin-Eau Claire
Wisconsin-River Falls
Wisconsin-Stevens Point
Wisconsin-Stout
Wisconsin-Superior
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all WIAC teams.



WIAC - 2008-2009 Composite Schedule
Thursday, October 23:
  Northland          0 at Wis-Superior      11 NC      Box        7:05 pm    

Friday, October 24:
  Wis-Stout          4 at Concordia (WI)     2 NC      Box        7:00 pm    
  Marian             4 at Wis-River Falls    4 NC  OT  Box        7:05 pm    

Saturday, October 25:
  St. Scholastica    1 at Wis-Eau Claire     4 NC      Box        7:00 pm    
  Northland          0 at Wis-Stevens Pt.   10 NC      Box        7:30 pm    
  Marian             2 at Wis-Stout          3 NC      Box        7:30 pm    

Tuesday, October 28:
  Finlandia          1 at Wis-Superior       9 NC      Box        7:05 pm    

Friday, October 31:
  Wis-Superior       1 at St. Thomas         3 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     3 at St. John's         2 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    3 at Concordia (MN)     1 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Stout          7 at Augsburg           4 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    0 at Hamline            2 NC      Box        7:15 pm    

Saturday, November 1:
  Wis-Stevens Pt.    5 at St. John's         4 NC      Box        2:00 pm    
  Wis-Eau Claire     5 at Concordia (MN)     4 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior      10 at St. Mary's         3 NC      Box        7:05 pm    
  Wis-Stout          2 at Hamline            4 NC      Box        7:15 pm    

Tuesday, November 4:
  Wis-Stout         11 at Northland          2 NC      Box        7:05 pm    

Friday, November 7:
  St. Thomas         0 at Wis-Eau Claire     6 NC      Box        7:00 pm    
  Hamline            3 at Wis-Superior       4 NC  OT  Box        7:05 pm    
  St. Olaf           3 at Wis-River Falls    1 NC      Box        7:05 pm    
  St. Mary's         0 at Wis-Stevens Pt.    3 NC      Box        7:30 pm    
  Gustavus Adolphus  6 at Wis-Stout          5 NC      Box        7:30 pm    

Saturday, November 8:
  St. Mary's         2 at Wis-Eau Claire     6 NC      Box        7:00 pm    
* Wis-Stout          4 vs St. Olaf           3 NC      Box        7:00 pm    
  Augsburg           2 at Wis-Superior       5 NC      Box        7:05 pm    
  Wis-River Falls    4 at Gustavus Adolphus  6 NC      Box        7:05 pm    
  St. Thomas         1 at Wis-Stevens Pt.    2 NC      Box        7:30 pm    
* - Buffalo, MN

Friday, November 14:
  Wis-Stevens Pt.    2 at St. Norbert        5 NH      Box        7:00 pm    
  St. Scholastica    3 at Wis-River Falls    6 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     4 at Lake Forest        3 NH      Box        7:30 pm    
  Wis-Superior       3 at Wis-Stout          1 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, November 15:
  Wis-Eau Claire     3 at St. Norbert        4 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       3 at Wis-River Falls    0 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Stevens Pt.    6 at Lake Forest        5 NH      Box        7:30 pm    
  St. Scholastica    5 at Wis-Stout          2 NH      Box        7:30 pm    

Friday, November 21:
  Wis-River Falls    1 at Wis-Eau Claire     6 NH      Box        7:00 pm    
  Lake Forest        0 at Wis-Superior       5 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Stout          4 at Wis-Stevens Pt.    3 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, November 22:
  St. Norbert        3 at Wis-Superior       4 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     0 at Wis-Stout          2 NH      Box        7:30 pm    
  Wis-River Falls    3 at Wis-Stevens Pt.    5 NH      Box        7:30 pm    

Tuesday, November 25:
  Marian             4 at Wis-River Falls    5 NC  OT  Box        7:05 pm    

Wednesday, November 26:
  Wis-Superior       5 at Bethel             2 NC      Box        7:00 pm    

Saturday, November 29:
  Milwaukee S. E.    3 at Wis-Superior       3 NC  OT  Box        5:05 pm    
  Finlandia          1 at Wis-Stevens Pt.    6 NC      Box        7:30 pm    

Friday, December 5:
  St. Scholastica    5 at Wis-Eau Claire     1 NH      Box        7:00 pm    
  Lake Forest        2 at Wis-River Falls    6 NH      Box        7:05 pm    
  St. Norbert        2 at Wis-Stout          5 NH      Box        7:30 pm    
  Wis-Superior       3 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, December 6:
  Lake Forest        3 at Wis-Stout          4 NH      Box        3:00 pm    
  Wis-Superior       2 at Wis-Eau Claire     1 NH      Box        7:00 pm    
  St. Norbert        4 at Wis-River Falls    3 NH      Box        7:05 pm    
  St. Scholastica    2 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        7:30 pm    

Wednesday, December 10:
  Bethel             1 at Wis-River Falls    4 NC      Box        7:05 pm    

Friday, December 12:
  Augsburg           0 at Wis-Eau Claire     3 NC      Box        7:00 pm    

Saturday, December 13:
  Wis-Superior       5 at Finlandia          1 NC      Box        5:00 pm    
  Wis-Eau Claire     3 at Bethel             1 NC      Box        7:00 pm    
  Augsburg           0 at Wis-River Falls    3 NC      Box        7:05 pm    
  Gustavus Adolphus  6 at Wis-Stevens Pt.    3 NC      Box        7:30 pm    

Friday, January 2:
  St. Olaf           5 at Wis-Eau Claire     1 NC      Box        7:00 pm    
  Minn-Crookston     1 at Wis-Stevens Pt.   13 NC      Box        7:30 pm    

Saturday, January 3:
  Minn-Crookston     1 at Wis-Eau Claire     5 NC      Box        7:00 pm    
  St. Thomas         2 at Wis-River Falls    4 NC      Box        7:05 pm    
  St. Olaf           2 at Wis-Stevens Pt.    4 NC      Box        7:30 pm    

Wednesday, January 7:
  Wis-River Falls    3 at Concordia (MN)     0 NC      Box        7:00 pm    

Thursday, January 8:
  Wis-Stout          5 at St. John's         3 NC      Box        7:00 pm    

Friday, January 9:
  Wis-Stevens Pt.    6 at Augsburg           3 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       5 at Gustavus Adolphus  4 NC  OT  Box        7:05 pm    
  St. John's         1 at Wis-River Falls    2 NC  OT  Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     4 at Hamline            2 NC      Box        7:15 pm    
  Concordia (MN)     4 at Wis-Stout          1 NC      Box        7:30 pm    

Saturday, January 10:
  Wis-Superior       3 at St. Olaf           1 NC      Box        2:00 pm    
  Wis-Eau Claire     4 at Augsburg           2 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    0 at Hamline            0 NC  OT  Box        7:15 pm    

Tuesday, January 13:
  Wis-Stout         12 at St. Mary's         2 NC      Box        7:05 pm    

Friday, January 16:
  Wis-Stout          3 at Wis-River Falls    2 NH      Box        7:05 pm    

Saturday, January 17:
  Wis-Stevens Pt.    4 at Wis-Eau Claire     4 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       2 at St. Scholastica    7 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-River Falls    1 at St. Mary's         2 NC  OT  Box        7:05 pm    

Monday, January 19:
  St. Mary's         1 at Wis-Stout          6 NC      Box        7:30 pm    

Friday, January 23:
  St. Norbert        2 at Wis-Eau Claire     1 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stout          2 at St. Scholastica    2 NH  OT  Box        7:05 pm    
  Wis-River Falls    3 at Wis-Superior       5 NH      Box        7:05 pm    
  Lake Forest        0 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, January 24:
  Lake Forest        1 at Wis-Eau Claire     7 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    2 at St. Scholastica    3 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Stout          2 at Wis-Superior       2 NH  OT  Box        7:05 pm    
  St. Norbert        1 at Wis-Stevens Pt.    2 NH  OT  Box        7:30 pm    

Friday, January 30:
  Wis-Superior       2 at St. Norbert        2 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Stout          3 at Wis-Eau Claire     1 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    3 at Wis-River Falls    4 NH      Box        7:05 pm    

Saturday, January 31:
  Wis-Eau Claire     1 at Wis-River Falls    2 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Superior       5 at Lake Forest        2 NH      Box        7:30 pm    
  Wis-Stevens Pt.    3 at Wis-Stout          6 NH      Box        7:30 pm    

Friday, February 6:
  Wis-River Falls    1 at St. Norbert        4 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    4 at St. Scholastica    1 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     3 at Wis-Superior       6 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Stout          5 at Lake Forest        1 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, February 7:
  Wis-Stout          4 at St. Norbert        3 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     1 at St. Scholastica    3 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Stevens Pt.    1 at Wis-Superior       6 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-River Falls    0 at Lake Forest        0 NH  OT  Box        7:30 pm    

Friday, February 13:
  St. Scholastica    3 at Wis-Superior       4 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-River Falls    5 at Wis-Stout          6 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, February 14:
  Wis-Eau Claire     4 at Wis-Stevens Pt.    5 NH      Box        7:30 pm    

Friday, February 20:
* Wis-Stevens Pt.    3 at St. Norbert        8 NC      Box        7:00 pm    
* Wis-River Falls    0 at St. Scholastica    2 NC      Box        7:05 pm    
* Lake Forest        3 at Wis-Superior       4 NC      Box        7:05 pm    
* Wis-Eau Claire     3 at Wis-Stout          5 NC      Box        7:30 pm    
* - NCHA Quarterfinals

Saturday, February 21:
* Wis-Stevens Pt.    3 at St. Norbert        4 NC  OT  Box        7:00 pm    
* Wis-River Falls    0 at St. Scholastica    2 NC      Box        7:05 pm    
* Lake Forest        0 at Wis-Superior       5 NC      Box        7:05 pm    
* Wis-Eau Claire     1 at Wis-Stout          2 NC      Box        7:30 pm    
* - NCHA Quarterfinals

Saturday, February 28:
* St. Norbert        0 at Wis-Superior       3 NC      Box        7:05 pm    
* St. Scholastica    2 at Wis-Stout          3 NC      Box        7:30 pm    
* - NCHA Semifinal

Saturday, March 7:
* Wis-Stout          4 at Wis-Superior       3 NC      Box        7:05 pm    
* - NCHA Championship

Saturday, March 14:
* Gustavus Adolphus  2 at Wis-Superior       0 NC      Box        7:05 pm    
* St. Scholastica    1 at Wis-Stout          2 NC      Box        7:05 pm    
* - NCAA Division III Quarterfinal

Friday, March 20:
* Gustavus Adolphus  3 vs Wis-Stout          2 NC  OT  Box        4:00 pm    
* - NCAA Division III Semifinal (Lake Placid, NY)


Sunday, July 14, 2024  2:23:23 PM  EST 
350918936 Pages Accessed Since February 12, 2005
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05 | 2005-06 | 2006-07 | 2007-08
E-mail: info@collegehockeystats.net