SUNYAC - Schedules & Results


SUNYAC
Brockport
Buffalo State
Cortland
Fredonia
Geneseo
Morrisville
Oswego
Plattsburgh
Potsdam
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all SUNYAC teams.



SUNYAC - 2019-2020 Composite Schedule

 
 Saturday, October 19:
 Carleton Place1atOswego9 EX 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Morrisville1vsUtica7 EX 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Kennedy Arena (Rome, NY)
 
 Wednesday, October 23:
 Plattsburgh5atSaint Michael's3 EX 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, October 25:
 Hobart4atBrockport3 EX 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 MorrisvilleatSkidmore EX 7:00 pm ET 
 
 Saturday, October 26:
 Elmira4atBrockport2 EX 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 HobartatCortland EX 7:00 pm ET 
 NazarethatOswego EX 7:00 pm ET 
 Skidmore4atPlattsburgh6 EX 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 1:
 Morrisville4atFredonia3 OT SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Cortland3atOswego6 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Brockport3atPlattsburgh1 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Geneseo2atPotsdam2 OT SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Manhattanville5atBuffalo State2 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Buffalo State Tournament
 
 Saturday, November 2:
(1) Nichols1atBuffalo State2 OT NC 3:30 pm ET Box / Text / Sheet
 Morrisville4atFredonia3 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Geneseo2atPlattsburgh1 OT SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Brockport3atPotsdam2 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Skidmore2atCortland1 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Buffalo State Tournament Third Place
 
 Tuesday, November 5:
 Nazareth1atGeneseo4 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 8:
 Morrisville0atBrockport6 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Potsdam2atCortland4 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Plattsburgh0atOswego3 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 9:
 Morrisville4atBrockport1 SU 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Plattsburgh4atCortland1 SU 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Potsdam1atOswego8 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Canton2atGeneseo10 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Fredonia7atChatham2 NC 7:10 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, November 12:
 Cortland4atLebanon Valley3 NC 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 15:
 Geneseo7atCortland1 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Brockport1atOswego4 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Fredonia1atPlattsburgh1 OT SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Buffalo State6atPotsdam3 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 16:
 Cortland1atBrockport2 SU 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Oswego1atGeneseo9 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Buffalo State0atPlattsburgh2 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Fredonia0atPotsdam1 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Sunday, November 17:
 Stevenson3atMorrisville1 NC 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 22:
 Geneseo2atBuffalo State4 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Morrisville1atCortland5 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Brockport4atFredonia3 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Potsdam5atPlattsburgh7 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Oswego1atHobart4 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 23:
 Buffalo State3atBrockport0 SU 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Morrisville5atCortland3 SU 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Fredonia2atGeneseo5 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Hobart2atPotsdam1 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 29:
(1) Salve Regina6vsOswego3 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
(2) Curry0vsFredonia0 OT NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
(3) Wisconsin-Eau Claire6atPlattsburgh1 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Delta Hotels by Marriott Thanksgiving Showcase at Utica
(2) Castleton Invitational
(3) Primelink Great Northern Shootout
 
 Saturday, November 30:
(1) Trinity3vsPotsdam1 NC 1:00 pm ET Box / Text / Sheet
(2) Morrisville4atSouthern New Hampshire1 NC 1:50 pm ET Box / Text / Sheet
(3) Brockport2atSkidmore5 NC 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Amherst2atGeneseo3 NC 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
(4) Norwich5atPlattsburgh1 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
(5) Fredonia5vsNazareth5 OT NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
(6) Plymouth State0vsOswego8 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
(3) Tufts2vsBuffalo State1 NC 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Saint Anselm Thanksgiving Tournament
(2) PAL Cup
(3) Skidmore Invitational
(4) Primelink Great Northern Shootout Third Place
(5) Castleton Invitational Championship
(6) Delta Hotels by Marriott Thanksgiving Showcase Third Place at Utica
 
 Sunday, December 1:
(1) Buffalo State7vsBrockport3 NC 1:00 pm ET Box / Text / Sheet
(2) Wesleyan6vsPotsdam2 NC 1:00 pm ET Box / Text / Sheet
(3) Wentworth6vsMorrisville1 NC 1:50 pm ET Box / Text / Sheet
 Williams6atGeneseo4 NC 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Skidmore Invitational Third Place
(2) Saint Anselm Thanksgiving Tournament
(3) PAL Cup Championship at Southern New Hampshire
 
 Friday, December 6:
 Oswego5atBuffalo State0 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Cortland2atFredonia3 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Brockport2atGeneseo4 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Potsdam2atMorrisville3 OT SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Canton4atPlattsburgh3 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 7:
 Potsdam6atMorrisville2 SU 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Cortland4atBuffalo State2 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Oswego5atFredonia4 SU 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 14:
 ChathamatFredonia NC 4:00 pm ET 
 MorrisvilleatUtica NC 7:00 pm ET 
 
 Friday, January 3:
(1) Salve ReginavsCortland NC 4:00 pm ET 
 NeumannatBrockport NC 7:00 pm ET 
 King'satGeneseo NC 7:00 pm ET 
(2) Saint Mary'satOswego NC 7:00 pm ET 
(3) WentworthatPlattsburgh NC 7:00 pm ET 
(1) Northfield Bank Tournament at Norwich
(2) Pathfinder Bank Oswego Classic
(3) W.B. Mason Winter Classic
 
 Saturday, January 4:
 King'satBrockport NC 4:00 pm ET 
 NeumannatGeneseo NC 4:00 pm ET 
(1) Endicott/ElmiraatPlattsburgh NC 4:00 pm/7:00 pm ET 
(2) Assumption/NorwichvsCortland NC 4:00 pm/7:00 pm ET 
 PotsdamatStonehill NC 5:10 pm ET 
(3) Williams/University of New EnglandatOswego NC 7:00 pm ET 
(1) W.B. Mason Winter Classic Third Place/Championship
(2) Northfield Bank Tournament Third Place/Championship at Norwich
(3) Pathfinder Bank Oswego Classic Third Place/Championship
 
 Sunday, January 5:
 PotsdamatCurry NC 4:50 pm ET 
 
 Tuesday, January 7:
 MorrisvilleatKing's NC 4:00 pm ET 
 Buffalo StateatChatham NC 7:00 pm ET 
 PlattsburghatNorwich NC 7:00 pm ET 
 
 Wednesday, January 8:
 Lebanon ValleyatMorrisville NC 7:00 pm ET 
 
 Friday, January 10:
 CantonatBuffalo State NC 7:00 pm ET 
 BrockportatLebanon Valley NC 7:00 pm ET 
 UticaatOswego NC 7:00 pm ET 
 NeumannatPotsdam NC 7:00 pm ET 
 GeneseoatStevenson NC 7:00 pm ET 
 
 Saturday, January 11:
 BrockportatStevenson NC 3:00 pm ET 
 FredoniaatBryn Athyn NC 4:00 pm ET 
 CantonatBuffalo State NC 4:00 pm ET 
 GeneseoatLebanon Valley NC 5:00 pm ET 
 ElmiraatOswego NC 7:00 pm ET 
 NeumannatPotsdam NC 7:00 pm ET 
 MorrisvilleatUniversity of New England NC 7:00 pm ET 
 
 Tuesday, January 14:
 WilkesatCortland NC 5:00 pm ET 
 GeneseoatElmira NC 7:00 pm ET 
 OswegoatNazareth NC 7:00 pm ET 
 WesleyanatPlattsburgh NC 7:00 pm ET 
 CantonatPotsdam NC 7:00 pm ET 
 
 Friday, January 17:
 BrockportatAnna Maria NC 4:40 pm ET 
 CantonatFredonia NC 7:00 pm ET 
 PlattsburghatMiddlebury NC 7:00 pm ET 
 CortlandatNeumann NC 7:00 pm ET 
 
 Saturday, January 18:
 PlattsburghatWilliams NC 3:00 pm ET 
 BrockportatAlbertus Magnus NC 4:00 pm ET 
 CantonatFredonia NC 4:00 pm ET 
 Bryn AthynatBuffalo State NC 7:00 pm ET 
 
 Sunday, January 19:
 Bryn AthynatBuffalo State NC 5:00 pm ET 
 
 Friday, January 24:
 FredoniaatStevenson NC 3:00 pm ET 
 PlattsburghatBrockport SU 7:00 pm ET 
 OswegoatCortland SU 7:00 pm ET 
 PotsdamatGeneseo SU 7:00 pm ET 
 Buffalo StateatMorrisville SU 7:00 pm ET 
 
 Saturday, January 25:
 FredoniaatStevenson NC 3:00 pm ET 
 PotsdamatBrockport SU 4:00 pm ET 
 HamiltonatCortland NC 5:00 pm ET 
 PlattsburghatGeneseo SU 7:00 pm ET 
 Buffalo StateatMorrisville SU 7:00 pm ET 
 CantonatOswego NC 7:00 pm ET 
 
 Friday, January 31:
 Buffalo StateatFredonia SU 7:00 pm ET 
 GeneseoatMorrisville SU 7:00 pm ET 
 OswegoatPlattsburgh SU 7:00 pm ET 
 CortlandatPotsdam SU 7:00 pm ET 
 
 Saturday, February 1:
 GeneseoatMorrisville SU 4:00 pm ET 
 BrockportatBryn Athyn NC 4:00 pm ET 
 FredoniaatBuffalo State SU 7:00 pm ET 
 CortlandatPlattsburgh SU 7:00 pm ET 
 OswegoatPotsdam SU 7:00 pm ET 
 
 Friday, February 7:
 PotsdamatBuffalo State SU 7:00 pm ET 
 BrockportatCortland SU 7:00 pm ET 
 PlattsburghatFredonia SU 7:00 pm ET 
 GeneseoatOswego SU 7:00 pm ET 
 CantonatMorrisville NC 7:00 pm ET 
 
 Saturday, February 8:
 OswegoatBrockport SU 4:00 pm ET 
 PlattsburghatBuffalo State SU 7:00 pm ET 
 PotsdamatFredonia SU 7:00 pm ET 
 CortlandatGeneseo SU 7:00 pm ET 
 MorrisvilleatCanton NC 7:00 pm ET 
 
 Tuesday, February 11:
 CortlandatCanton NC 6:00 pm ET 
 
 Friday, February 14:
 FredoniaatBrockport SU 7:00 pm ET 
 Buffalo StateatGeneseo SU 7:00 pm ET 
 OswegoatMorrisville SU 7:00 pm ET 
 
 Saturday, February 15:
 BrockportatBuffalo State SU 7:00 pm ET 
 GeneseoatFredonia SU 7:00 pm ET 
 OswegoatMorrisville SU 7:00 pm ET 
 PlattsburghatPotsdam SU 7:00 pm ET 
 CortlandatElmira NC 7:00 pm ET 
 
 Friday, February 21:
 FredoniaatCortland SU 7:00 pm ET 
 Buffalo StateatOswego SU 7:00 pm ET 
 MorrisvilleatPlattsburgh SU 7:00 pm ET 
 
 Saturday, February 22:
 Buffalo StateatCortland SU 5:00 pm ET 
 GeneseoatBrockport SU 7:00 pm ET 
 FredoniaatOswego SU 7:00 pm ET 
 MorrisvilleatPlattsburgh SU 7:00 pm ET 
 PotsdamatCanton NC 7:00 pm ET 

Tuesday, December 10, 2019  2:33:08 AM  EST 
267438472 Pages Accessed Since April 6, 2013
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05
2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09 | 2009-10 | 2010-11 | 2011-12
2012-13 | 2013-14 | 2014-15 | 2015-16 | 2016-17 | 2017-18 | 2018-19