NCHA Women - Schedules & Results


NCHA Women
Adrian
Aurora
Concordia (WI)
Finlandia
Lake Forest
Marian
Northland
St. Norbert
St. Scholastica
Trine
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all NCHA Women teams.



NCHA Women - 2018-2019 Composite Schedule

 
 Friday, October 19:
 Wisconsin-SuperioratSt. Scholastica EX 5:00 pm CT 
 
 Tuesday, October 23:
 Wisconsin-SuperioratNorthland EX 4:00 pm CT 
 
 Wednesday, October 24:
 NorthlandatGustavus Adolphus EX 6:15 pm CT 
 
 Friday, October 26:
 Aurora4atTrine0 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Scholastica3atAugsburg1 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)2atBethel0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's6atSt. Norbert3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest0atSt. Thomas3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, October 27:
 St. Scholastica2atAugsburg2 OT NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)4atSaint Benedict2 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest0atSt. Thomas4 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian4atWisconsin-River Falls3 OT NC 2:05 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's4atMarian0 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Finlandia0vsSt. Catherine3 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine1atAurora0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Marshfield, WI
 
 Sunday, October 28:
 Wisconsin-Eau Claire8atMarian0 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian3atWisconsin-River Falls4 NC 2:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, November 1:
(1) St. Norbert2atAurora1 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) BMO Center (Rockford, IL)
 
 Friday, November 2:
(1) St. Norbert0atAurora1 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine1atFinlandia0 NA 7:30 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian0atSt. Scholastica3 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) BMO Center (Rockford, IL)
 
 Saturday, November 3:
 Trine5atFinlandia2 NA 4:15 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian0atSt. Scholastica1 OT NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland0atAdrian3 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)2atLake Forest4 NA 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, November 4:
 Northland0atAdrian1 NA 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)1atLake Forest3 NA 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 9:
 St. Scholastica3atNorthland0 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Aurora2atLake Forest2 OT NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia3atSt. Norbert5 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 10:
 Aurora0atLake Forest0 OT NA 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia2atSt. Norbert5 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)2atMarian2 OT NA 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian4atTrine0 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Northland2atSt. Scholastica6 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, November 11:
 Trine0atAdrian3 NA 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)6atMarian2 NA 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, November 13:
 Northland1atWisconsin-Superior4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 16:
 Lake Forest2atFinlandia1 NA 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian2atTrine2 OT NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Norbert1atConcordia (WI)5 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian5atSt. Scholastica3 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 17:
 Lake Forest6atFinlandia1 NA 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian1atTrine5 NA 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Aurora2atNorthland2 OT NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Norbert2atConcordia (WI)2 OT NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian4atSt. Scholastica3 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, November 18:
 Aurora0atNorthland5 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, November 20:
 St. Scholastica1atGustavus Adolphus4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point3atSt. Norbert2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 24:
(1) Adrian1vsPlattsburgh0 NC 6:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Aurora1atChatham3 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Panther/Cardinal Classic at Middlebury
 
 Sunday, November 25:
 Aurora5atChatham3 NC 1:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Adrian4atMiddlebury1 NC 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Panther/Cardinal Classic Championship
 
 Wednesday, November 28:
 Wisconsin-Stevens Point2atMarian1 NC 8:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 30:
 St. Norbert0atSt. Scholastica6 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia1atMarian4 NA 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Aurora0atAdrian6 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Lake Forest2atTrine3 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)2atNorthland3 NA 8:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 1:
 Finlandia1atMarian2 OT NA 1:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest2atTrine0 NA 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Aurora0atAdrian5 NA 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Norbert1atSt. Scholastica4 NA 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)2atNorthland1 NA 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, December 4:
 Marian2atWisconsin-Stevens Point1 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, December 7:
 St. Norbert1atWisconsin-Eau Claire3 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine0atConcordia (WI)2 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Aurora0atLake Forest7 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)7atNorthland4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia0atWisconsin-Superior7 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 8:
 Augsburg6atMarian3 NC 1:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bluewater HawksatTrine EX 2:00 pm ET 
 St. Norbert0atWisconsin-Eau Claire7 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia2atWisconsin-Superior4 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)2atNorthland5 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine3atConcordia (WI)1 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, December 11:
 Wisconsin-Superior2atSt. Scholastica5 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, December 14:
 Finlandia1atConcordia (MN)3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 15:
 Finlandia0atConcordia (MN)1 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, December 30:
 Lake Forest1atColby1 OT NC 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Monday, December 31:
 Lake Forest3atBowdoin2 NC 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 4:
 Saint Anselm3atSt. Scholastica2 NC 5:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine5atChatham2 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Northland0atBethel4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Saint Benedict2vsMarian1 OT NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
(1) 2019 Crossover Tournament at UW-Stevens Point
 
 Saturday, January 5:
 St. Norbert2atHamline6 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica1atSt. Thomas5 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland2atBethel5 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine2atChatham3 NC 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior4atFinlandia1 NC 6:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Saint Mary's1vsMarian1 OT NC 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) 2019 Crossover Tournament at UW-Stevens Point
 
 Sunday, January 6:
 Wisconsin-Superior10atFinlandia1 NC 2:30 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Norbert0atHamline6 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Adrian0vsPlattsburgh2 NC 5:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) East-West Hockey Classic at Norwich
 
 Monday, January 7:
(1) Adrian4atNorwich5 OT NC 1:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) East-West Hockey Classic Third Place
 
 Tuesday, January 8:
 Aurora2atMarian2 OT EX 2:00 pm CT 
 
 Friday, January 11:
 Wisconsin-Stevens Point3atAurora2 NC 12:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior1atConcordia (WI)2 OT NC 4:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Sault CollegeatFinlandia EX 7:00 pm ET 
 Wisconsin-River Falls5atNorthland0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Eau Claire1atLake Forest3 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 12:
 Wisconsin-Stevens Point1atAurora3 NC 12:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior4atConcordia (WI)2 NC 1:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Sault CollegeatFinlandia EX 2:30 pm ET 
 Wisconsin-Eau Claire2atLake Forest1 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls7atNorthland0 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine1atAdrian2 OT NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, January 15:
 St. Norbert6atWisconsin-Stevens Point3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 18:
 St. Scholastica2atTrine0 NA 4:00 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Norbert0atLake Forest0 OT NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Aurora1atConcordia (WI)4 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Marian1atNorthland3 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 19:
 St. Norbert1atLake Forest5 NA 1:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica4atTrine1 NA 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Adrian6atFinlandia2 NA 3:15 pm ET Box / Text / Sheet
 Marian0atNorthland4 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)5atAurora1 NA 8:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, January 20:
 Adrian10atFinlandia0 NA 2:30 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 25:
 Trine4atAurora2 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian0atLake Forest2 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Marian8atSt. Norbert4 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica2atConcordia (WI)5 NA 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 26:
 Adrian2atLake Forest2 OT NA 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine1atAurora2 OT NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Marian1atSt. Norbert3 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica3atConcordia (WI)1 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland0atFinlandia1 OT NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Sunday, January 27:
 Northland6atFinlandia1 NA 2:30 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 1:
 Lake Forest3atNorthland0 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia1atSt. Scholastica6 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian5atConcordia (WI)1 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine1atSt. Norbert1 OT NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 2:
 Lake Forest1atNorthland0 NA 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia0atSt. Scholastica4 NA 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Adrian8atConcordia (WI)0 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Trine3atSt. Norbert1 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Aurora2atMarian4 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, February 3:
 Aurora6atMarian2 NA 1:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 8:
 St. Norbert1atAdrian4 NA 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)3atFinlandia1 NA 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Scholastica2atAurora0 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest5atMarian3 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland3atTrine1 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 9:
 Northland4atTrine3 NA 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)7atFinlandia0 NA 2:15 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Norbert2atAdrian4 NA 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 St. Scholastica8atAurora2 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest5atMarian0 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, February 12:
 St. Scholastica2atWisconsin-Superior1 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, February 13:
(1) Wisconsin-Stevens Point3atConcordia (WI)3 OT NC 7:40 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Rescheduled from 2/12
 
 Thursday, February 14:
 Finlandia0atAurora9 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 15:
 Finlandia1atAurora5 NA 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)2atTrine3 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Northland1atSt. Norbert2 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest0atSt. Scholastica1 NA 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 16:
 Concordia (WI)1atTrine3 NA 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
 Northland0atSt. Norbert5 NA 1:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest0atSt. Scholastica2 NA 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Marian1atAdrian7 NA 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Sunday, February 17:
 Marian1atAdrian1 OT NA 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 22:
(1) St. Norbert1atAdrian9 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Trine1atLake Forest8 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Concordia (WI)1atSt. Scholastica5 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) NCHA Quarterfinals
 
 Saturday, February 23:
(1) St. Norbert0atAdrian5 NC 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) Concordia (WI)1atSt. Scholastica4 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Trine0atLake Forest5 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) NCHA Quarterfinals
 
 Friday, March 1:
(1) Lake Forest0vsSt. Scholastica3 NC 7:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) NCHA Semifinal at Adrian
 
 Sunday, March 3:
(1) St. Scholastica2atAdrian3 2OT NC 2:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) NCHA Championship
 
 Saturday, March 9:
(1) Adrian3atElmira2 OT NC 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
(1) NCAA Division III Quarterfinal
 
 Friday, March 15:
(1) Adrian1vsPlattsburgh4 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) NCAA Division III Semifinal at St. Thomas
 
 Saturday, March 16:
(1) Adrian1atSt. Thomas0 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) NCAA Division III Third Place

Friday, August 23, 2019  10:26:21 PM  EST 
260511975 Pages Accessed Since April 6, 2013
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05
2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09 | 2009-10 | 2010-11
2011-12 | 2012-13 | 2013-14 | 2014-15 | 2015-16 | 2016-17 | 2017-18