MIAC Women - Schedules & Results


MIAC Women
Augsburg
Bethel
Concordia (MN)
Gustavus Adolphus
Hamline
Saint Benedict
St. Catherine
Saint Mary's
St. Olaf
St. Thomas
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all MIAC Women teams.



MIAC Women - 2018-2019 Composite Schedule

 
 Saturday, October 20:
(1) Wisconsin-Eau ClairevsBethel EX 10:30 am CT 
 Gustavus AdolphusatAugsburg EX 1:00 pm CT 
 Wisconsin-River FallsatSt. Thomas EX 2:00 pm CT 
(1) Blaine, MN
 
 Wednesday, October 24:
 NorthlandatGustavus Adolphus EX 6:15 pm CT 
 
 Friday, October 26:
 Chatham1atSaint Benedict5 NC 6:30 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica3atAugsburg1 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)2atBethel0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's6atSt. Norbert3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest0atSt. Thomas3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point4atSt. Olaf1 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, October 27:
 St. Scholastica2atAugsburg2 OT NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)4atSaint Benedict2 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point5atSt. Olaf2 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Lake Forest0atSt. Thomas4 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline5atWisconsin-Eau Claire4 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus2atWisconsin-Superior1 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's4atMarian0 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Finlandia0vsSt. Catherine3 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Chatham2atBethel3 OT NC 6:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Marshfield, WI
 
 Tuesday, October 30:
 Hamline2atWisconsin-Superior1 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 2:
 Bethel1atWisconsin-Eau Claire5 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas2atWisconsin-Stevens Point1 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)2atWisconsin-River Falls7 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior2atSt. Catherine5 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 3:
 St. Catherine1atWisconsin-Superior4 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)1atWisconsin-River Falls4 NC 2:05 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas6atWisconsin-Stevens Point2 NC 2:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus2atWisconsin-Eau Claire2 OT NC 6:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, November 8:
 Hamline6atSaint Benedict1 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 9:
 Saint Benedict1atHamline7 MI 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg6atBethel2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas1atSaint Mary's0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)3atSt. Catherine2 OT MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus1atSt. Olaf0 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 10:
 St. Olaf1atGustavus Adolphus4 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)4atSt. Catherine3 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's0atSt. Thomas4 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel0atAugsburg6 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, November 13:
 Bethel2atWisconsin-River Falls8 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 16:
 Bethel3atConcordia (MN)3 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline3atGustavus Adolphus2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg3atSaint Mary's2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas3atSt. Catherine0 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict2atSt. Olaf1 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 17:
 Bethel1atConcordia (MN)3 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus2atHamline1 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine0atSt. Thomas6 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's1atAugsburg4 MI 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf1atSaint Benedict1 OT MI 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, November 20:
 St. Scholastica1atGustavus Adolphus4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's0atWisconsin-Eau Claire3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg2atWisconsin-Superior0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf2atWisconsin-River Falls7 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 23:
 Wisconsin-Eau Claire3atConcordia (MN)1 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 30:
 Hamline3atSt. Catherine2 MI 3:15 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas2atAugsburg0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel0atGustavus Adolphus4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict0atSaint Mary's3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)4atSt. Olaf3 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 1:
 Gustavus Adolphus4atBethel3 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine1atHamline6 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict5atSaint Mary's1 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)2atSt. Olaf1 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg1atSt. Thomas3 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, December 4:
 Wisconsin-Superior0atHamline3 NC 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, December 5:
 Gustavus Adolphus1atWisconsin-River Falls2 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, December 7:
 St. Catherine0atConcordia (WI)2 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)7atNorthland4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg2atWisconsin-Stevens Point0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 8:
 Wisconsin-River Falls4atGustavus Adolphus0 NC 12:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg6atMarian3 NC 1:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)2atNorthland5 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine3atConcordia (WI)1 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point0atSaint Mary's3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Monday, December 10:
 Wisconsin-Eau Claire2atHamline2 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, December 12:
 Wisconsin-River Falls1atSt. Thomas3 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, December 14:
 Wisconsin-River Falls7atAugsburg1 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Finlandia1atConcordia (MN)3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Eau Claire5atSt. Catherine1 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 15:
 Finlandia0atConcordia (MN)1 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, January 3:
 Saint Anselm2atHamline6 NC 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 4:
 Wisconsin-River Falls3atSt. Olaf1 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Saint Mary's1atWisconsin-Stevens Point1 OT NC 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland0atBethel4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(2) Saint Benedict2vsMarian1 OT NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
(1) 2019 Crossover Tournament
(2) 2019 Crossover Tournament at UW-Stevens Point
 
 Saturday, January 5:
 St. Norbert2atHamline6 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Eau Claire1atGustavus Adolphus3 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica1atSt. Thomas5 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Saint Benedict1atWisconsin-Stevens Point2 NC 2:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Northland2atBethel5 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
(2) Saint Mary's1vsMarian1 OT NC 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) 2019 Crossover Tournament
(2) 2019 Crossover Tournament at UW-Stevens Point
 
 Sunday, January 6:
 St. Norbert0atHamline6 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict6atSt. Olaf1 NC 3:00 pm ET Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, January 8:
 Wisconsin-Stevens Point1atSt. Catherine0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls6atSaint Mary's3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf4atWisconsin-Eau Claire7 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 11:
 Hamline2atAugsburg2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict3atBethel5 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's1atConcordia (MN)1 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine3atSt. Olaf3 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus1atSt. Thomas3 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 12:
 St. Olaf2atSt. Catherine3 OT MI 1:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's2atConcordia (MN)1 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas2atGustavus Adolphus2 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg2atHamline3 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel2atSaint Benedict1 MI 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, January 15:
 Wisconsin-Eau Claire7atAugsburg2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior0atGustavus Adolphus4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 18:
 Augsburg3atGustavus Adolphus0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline8atSt. Olaf0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel0atSt. Thomas4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)3atSaint Benedict2 MI 7:10 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's2atSt. Catherine2 OT MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 19:
 St. Olaf1atHamline5 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas5atBethel2 MI 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)1atSaint Benedict2 MI 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine0atSaint Mary's1 MI 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus2atAugsburg2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, January 22:
 Wisconsin-Eau Claire4atSt. Olaf0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 25:
 St. Olaf1atAugsburg6 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas2atConcordia (MN)0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's0atGustavus Adolphus6 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atHamline4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict2atSt. Catherine1 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 26:
 St. Thomas1atConcordia (MN)1 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline4atBethel4 OT MI 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus1atSaint Mary's1 OT MI 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine6atSaint Benedict2 MI 6:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg5atSt. Olaf0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 1:
 Saint Mary's2atBethel2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine0atGustavus Adolphus2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)0atHamline10 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas8atSt. Olaf0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg3atSaint Benedict1 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 2:
 Concordia (MN)1atHamline2 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict1atAugsburg1 OT MI 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atSaint Mary's2 MI 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus2atSt. Catherine2 OT MI 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf1atSt. Thomas4 MI 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, February 6:
 St. Thomas5atWisconsin-River Falls4 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 8:
 St. Olaf1atBethel6 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)1atGustavus Adolphus6 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's1atHamline6 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg4atSt. Catherine4 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas3atSaint Benedict0 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 9:
 Concordia (MN)1atGustavus Adolphus5 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline7atSaint Mary's1 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel4atSt. Olaf4 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Catherine0atAugsburg2 MI 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict1atSt. Thomas2 MI 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Tuesday, February 12:
(1) Wisconsin-River Falls8atBethel0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Rescheduled from 1/30
 
 Friday, February 15:
 St. Catherine2atBethel2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg2atConcordia (MN)0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Benedict1atGustavus Adolphus3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's4atSt. Olaf3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline2atSt. Thomas3 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 16:
 Augsburg4atConcordia (MN)0 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas2atHamline3 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus5atSaint Benedict0 MI 2:30 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf1atSaint Mary's2 MI 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atSt. Catherine2 MI 5:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, February 21:
(1) Saint Mary's0atGustavus Adolphus5 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC First Round
 
 Saturday, February 23:
(1) Augsburg1atHamline6 NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Gustavus Adolphus0atSt. Thomas4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC Semifinal
 
 Saturday, March 2:
(1) Hamline0atSt. Thomas2 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC Championship
 
 Saturday, March 9:
(1) Wisconsin-River Falls1atHamline5 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Wisconsin-Eau Claire3atSt. Thomas4 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) NCAA Division III Quarterfinal
 
 Friday, March 15:
(1) Hamline3atSt. Thomas0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) NCAA Division III Semifinal
 
 Saturday, March 16:
(1) Adrian1atSt. Thomas0 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
(2) Hamline0vsPlattsburgh4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) NCAA Division III Third Place
(2) NCAA Division III Championship at St. Thomas

Friday, August 23, 2019  9:38:24 PM  EST 
260510353 Pages Accessed Since April 6, 2013
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05
2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09 | 2009-10 | 2010-11
2011-12 | 2012-13 | 2013-14 | 2014-15 | 2015-16 | 2016-17 | 2017-18