MIAC Men - Schedules & Results


MIAC Men
Augsburg
Bethel
Concordia (MN)
Gustavus Adolphus
Hamline
Saint John's
Saint Mary's
St. Olaf
St. Thomas
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all MIAC Men teams.



MIAC Men - 2018-2019 Composite Schedule

 
 Saturday, October 13:
 Saint Mary'satWisconsin-Stout EX 6:00 pm CT 
 
 Tuesday, October 16:
 Saint John'satGranite City Lumberjacks EX 7:30 pm CT 
 
 Friday, October 19:
 Saint Mary'satMarian EX 5:00 pm CT 
(1) BethelvsSt. Scholastica EX 5:00 pm CT 
 Trinity Western2atHamline1 OT EX 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) at UW-Superior
 
 Saturday, October 20:
 BethelatWisconsin-Superior EX 4:30 pm CT 
 St. OlafatWisconsin-Stout EX 6:00 pm CT 
 
 Friday, October 26:
(1) Augsburg3vsSt. Olaf0 NC 6:30 pm CT Box / Text / Sheet
(1) St. Thomas3vsSaint John's2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Saint Mary's1vsGustavus Adolphus3 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC Showcase
 
 Saturday, October 27:
(1) Bethel4vsSt. Thomas5 NC 6:30 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Concordia (MN)4vsSaint Mary's3 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Hamline3vsAugsburg5 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC Showcase
 
 Sunday, October 28:
(1) Gustavus Adolphus0vsConcordia (MN)3 NC 2:30 pm CT Box / Text / Sheet
(1) St. Olaf3vsHamline2 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Saint John's6vsBethel1 NC 3:30 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC Showcase
 
 Friday, November 2:
 Wisconsin-Superior1atAugsburg3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Eau Claire7atBethel0 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stout4atConcordia (MN)2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point5atHamline2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls2atSaint John's2 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf3atGustavus Adolphus3 OT MI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's3atSt. Thomas3 OT MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 3:
 Wisconsin-Superior2atConcordia (MN)5 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas5atSaint Mary's3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls7atAugsburg3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point9atBethel2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Eau Claire5atHamline2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stout3atSaint John's4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus1atSt. Olaf2 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, November 8:
 Hamline1atSaint John's4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 9:
 Bethel0atAugsburg5 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's1atHamline4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas1atWisconsin-Eau Claire2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's2atWisconsin-Stevens Point3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf2atWisconsin-Stout3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus5atWisconsin-Superior3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)4atWisconsin-River Falls5 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 10:
 Augsburg3atBethel1 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's1atWisconsin-Eau Claire3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas1atWisconsin-Stevens Point2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus1atWisconsin-Stout4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf3atWisconsin-Superior2 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)1atWisconsin-River Falls1 OT NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 16:
 Saint Mary's1atAugsburg2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)3atBethel3 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus0atHamline1 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, November 17:
 Concordia (MN)4atBethel0 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg4atSaint Mary's1 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline2atGustavus Adolphus6 MI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's5atSt. Olaf2 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Sunday, November 18:
 St. Olaf0atSaint John's4 MI 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 23:
(1) Utica6vsSt. Thomas3 NC 3:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Marian6atBethel2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's1atLake Forest2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (WI)3atSaint John's2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) UW-Stevens Point Holiday Tournament
 
 Saturday, November 24:
 Concordia (WI)9atBethel2 NC 3:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Nichols0vsSt. Thomas3 NC 3:30 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's4atLake Forest4 OT NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Marian1atSaint John's1 OT NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) UW-Stevens Point Holiday Tournament Third Place
 
 Tuesday, November 27:
 St. Scholastica3atHamline1 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, November 30:
 Gustavus Adolphus4atBethel5 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf1atConcordia (MN)5 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's3atSaint John's3 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg5atSt. Thomas2 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 1:
 St. Olaf2atConcordia (MN)4 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's4atSaint John's3 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas2atAugsburg2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atGustavus Adolphus3 MI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, December 5:
 Milwaukee School of Engineering3atConcordia (MN)5 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, December 6:
 Milwaukee School of Engineering3atBethel2 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, December 7:
 Hamline0atConcordia (MN)7 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Norbert5atAugsburg6 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior5atSaint Mary's2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas7atWisconsin-Stout4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Scholastica3atGustavus Adolphus1 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 8:
 Hamline1atConcordia (MN)5 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior2atSaint Mary's4 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Norbert3atAugsburg3 OT NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's1atSt. Scholastica4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, December 14:
 Milwaukee School of Engineering3atHamline3 OT NC 4:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 15:
 Augsburg6atSt. Scholastica3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, December 28:
 Aurora0atGustavus Adolphus3 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, December 29:
 Aurora4atGustavus Adolphus2 NC 3:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 4:
 Augsburg6atHamline3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atSaint John's5 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point3atConcordia (MN)2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stout4atSt. Olaf2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Eau Claire1atGustavus Adolphus0 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls2atSt. Thomas4 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 5:
 Wisconsin-Eau Claire8atConcordia (MN)1 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline2atAugsburg7 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's3atBethel0 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Stevens Point8atSt. Olaf2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-Superior2atSt. Thomas6 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Wisconsin-River Falls1atGustavus Adolphus0 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 11:
 Concordia (MN)5atSaint Mary's3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's2atWisconsin-Eau Claire4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg1atWisconsin-Stevens Point3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline1atWisconsin-Stout2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atWisconsin-Superior3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas3atGustavus Adolphus2 OT MI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf1atWisconsin-River Falls2 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 12:
 Concordia (MN)2atSaint Mary's7 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus1atSt. Thomas3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf2atWisconsin-Eau Claire3 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's1atWisconsin-Stevens Point4 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg3atWisconsin-Stout2 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline1atWisconsin-Superior2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atWisconsin-River Falls2 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, January 17:
 Wisconsin-Stout4atSaint Mary's2 NC 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 18:
 Gustavus Adolphus2atAugsburg4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas2atBethel2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's1atConcordia (MN)2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf5atHamline2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 19:
 Saint John's4atConcordia (MN)2 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline2atSt. Olaf2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel0atSt. Thomas6 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg1atGustavus Adolphus3 MI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Wednesday, January 23:
 Hamline2atWisconsin-River Falls4 NC 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, January 25:
 Hamline1atBethel7 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Gustavus Adolphus0atSaint Mary's2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Augsburg4atSt. Olaf1 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Concordia (MN)1atSt. Thomas1 OT MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, January 26:
 Concordia (MN)4atSt. Thomas5 MI 2:30 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf2atAugsburg4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atHamline2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's1atGustavus Adolphus5 MI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, January 31:
 Augsburg2atSaint John's2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 1:
 Saint John's1atAugsburg5 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel1atSaint Mary's4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf2atSt. Thomas8 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 2:
 Saint Mary's2atBethel5 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas2atSt. Olaf1 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, February 7:
 St. Thomas2atSaint John's2 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 8:
 Gustavus Adolphus3atConcordia (MN)4 OT MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline1atSaint Mary's3 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Bethel4atSt. Olaf1 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's4atSt. Thomas1 MI 7:30 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 9:
 Gustavus Adolphus0atConcordia (MN)1 MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf3atBethel1 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's4atHamline7 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, February 14:
 Gustavus Adolphus0atSaint John's2 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Friday, February 15:
 Concordia (MN)1atAugsburg4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Olaf2atSaint Mary's5 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 St. Thomas5atHamline4 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Saturday, February 16:
 Concordia (MN)4atAugsburg5 OT MI 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Hamline2atSt. Thomas1 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint Mary's2atSt. Olaf1 MI 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
 Saint John's7atGustavus Adolphus5 MI 7:05 pm CT Box / Text / Sheet
 
 Thursday, February 21:
(1) Saint Mary's5atConcordia (MN)2 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC Quarterfinal
 
 Saturday, February 23:
(1) St. Thomas1atSaint John's4 NC 2:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) Saint Mary's1atAugsburg8 NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC Semifinal
 
 Saturday, March 2:
(1) Saint John's1atAugsburg2 4OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) MIAC Championship
 
 Saturday, March 9:
(1) Augsburg3atSt. Norbert4 OT NC 7:00 pm CT Box / Text / Sheet
(1) NCAA Division III First Round

Saturday, August 17, 2019  3:57:44 PM  EST 
260213718 Pages Accessed Since April 6, 2013
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05
2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09 | 2009-10 | 2010-11
2011-12 | 2012-13 | 2013-14 | 2014-15 | 2015-16 | 2016-17 | 2017-18