NCHA Men - Schedules & Results


NCHA Men
St. Norbert
St. Scholastica
Wisconsin-Eau Claire
Wisconsin-River Falls
Wisconsin-Stevens Point
Wisconsin-Stout
Wisconsin-Superior
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all NCHA Men teams.



NCHA Men - 2011-2012 Composite Schedule
Friday, October 21:
  Wis-Stevens Pt.    4 at Marian             5 NC      Box   7:00 pm CT
  Concordia (WI)     1 at Wis-Stout          6 NC      Box   7:30 pm CT

Saturday, October 22:
  Marian             2 at Wis-Stout          6 NC      Box   7:30 pm CT

Tuesday, October 25:
  St. Norbert        8 at Concordia (WI)     0 NC      Box   7:00 pm CT

Friday, October 28:
  St. Norbert        1 at Wis-Stevens Pt.    5 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Superior       4 at St. Scholastica    4 NH  OT  Box   7:05 pm CT
  Finlandia          0 at Wis-River Falls    4 NC      Box   7:05 pm CT
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-Stout          5 NH      Box   7:30 pm CT

Saturday, October 29:
  Wis-Stevens Pt.    1 at St. Norbert        4 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Superior       4 at St. Scholastica    2 NH      Box   7:05 pm CT
  Finlandia          0 at Wis-River Falls    6 NC      Box   7:05 pm CT
  Wis-Eau Claire     3 at Wis-Stout          2 NH      Box   7:30 pm CT

Friday, November 4:
  Gustavus Adolphus  2 at St. Norbert        2 NC  OT  Box   7:00 pm CT
  Bethel             0 at Wis-Eau Claire     5 NC      Box   7:00 pm CT
  Augsburg           3 at Wis-Stevens Pt.    4 NC  OT  Box   7:00 pm CT
  Saint Mary's       2 at St. Scholastica    4 NC      Box   7:05 pm CT
  Hamline            1 at Wis-River Falls    8 NC      Box   7:05 pm CT
  Concordia (MN)     1 at Wis-Stout          2 NC      Box   7:30 pm CT
  St. Olaf           6 at Wis-Superior       5 NC  OT  Box   7:35 pm CT

Saturday, November 5:
  St. Olaf           1 at St. Scholastica    9 NC      Box   4:00 pm CT
  Augsburg           2 at St. Norbert        7 NC      Box   7:00 pm CT
  Hamline            3 at Wis-Eau Claire     5 NC      Box   7:00 pm CT
  Gustavus Adolphus  2 at Wis-Stevens Pt.    1 NC  OT  Box   7:00 pm CT
  Bethel             5 at Wis-River Falls    7 NC      Box   7:05 pm CT
  Saint Mary's       3 at Wis-Superior       4 NC      Box   7:05 pm CT
  St. John's         7 at Wis-Stout          3 NC      Box   7:30 pm CT

Friday, November 11:
  St. Scholastica    1 at Wis-Eau Claire     5 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Superior       3 at Wis-Stevens Pt.    3 NH  OT  Box   7:00 pm CT
  St. Norbert        3 at Wis-River Falls    6 NH      Box   7:05 pm CT
  Wis-Stout          2 at Augsburg           3 NC      Box   7:05 pm CT

Saturday, November 12:
  Wis-Superior       5 at Wis-Stevens Pt.    2 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Eau Claire     1 at St. Scholastica    2 NH      Box   7:05 pm CT
  St. Norbert        5 at Wis-River Falls    5 NH  OT  Box   7:05 pm CT

Friday, November 18:
  St. Norbert        3 at Wis-Eau Claire     2 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    2 at Wis-River Falls    2 NH  OT  Box   7:05 pm CT
  Wis-Stout          1 at Wis-Superior       4 NH      Box   7:05 pm CT

Saturday, November 19:
  St. Norbert        5 at Wis-Eau Claire     2 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    1 at Wis-River Falls    2 NH      Box   7:05 pm CT
  Wis-Stout          2 at Wis-Superior       1 NH  OT  Box   7:05 pm CT

Wednesday, November 23:
  Wis-Superior       6 at Concordia (MN)     1 NC      Box   5:00 pm CT

Friday, November 25:
* St. Norbert        5 vs Lawrence           1 NC      Box   3:30 pm CT
# St. Scholastica    4 at Marian             3 NC      Box   7:00 pm CT
* - MCHA/NCHA Thanksgiving Tournament at Marian
# - MCHA/NCHA Thanksgiving Tournament

Saturday, November 26:
* St. Scholastica    6 vs Lawrence           1 NC      Box   3:30 pm CT
# Wis-Eau Claire     2 at Adrian             1 NC      Box   5:30 pm ET
& St. Norbert        5 at Marian             5 NC  OT  Box   7:00 pm CT
* - MCHA/NCHA Thanksgiving Tournament at Marian
# - Adrian Tournament
& - MCHA/NCHA Thanksgiving Tournament

Sunday, November 27:
* Wis-Eau Claire     3 vs Buffalo State      1 NC      Box   1:00 pm ET
* - Adrian Tournament Championship

Friday, December 2:
  Wis-Eau Claire     4 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Stout          6 at St. Scholastica    8 NH      Box   7:05 pm CT
  Wis-River Falls    4 at Wis-Superior       1 NH      Box   7:05 pm CT

Saturday, December 3:
  Wis-Stout          3 at St. Scholastica    3 NH  OT  Box   4:00 pm CT
  Wis-Eau Claire     1 at Wis-Stevens Pt.    2 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-River Falls    2 at Wis-Superior       1 NH      Box   7:05 pm CT

Friday, December 9:
  St. Scholastica    3 at St. Norbert        2 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-River Falls    2 at Wis-Eau Claire     5 NH      Box   7:00 pm CT
  Finlandia          3 at Wis-Superior       4 NC      Box   7:05 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    4 at Wis-Stout          1 NH      Box   7:30 pm CT

Saturday, December 10:
  St. Scholastica    3 at St. Norbert        6 NH      Box   4:00 pm CT
  Finlandia          1 at Wis-Superior       3 NC      Box   5:00 pm CT
  Wis-River Falls    6 at Wis-Eau Claire     1 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    5 at Wis-Stout          1 NH      Box   7:30 pm CT

Wednesday, December 14:
  Gustavus Adolphus  2 at Wis-River Falls    1 NC      Box   7:05 pm CT

Friday, December 30:
  Adrian             3 at Wis-Stevens Pt.    1 NC      Box   7:00 pm CT

Saturday, December 31:
  Adrian             2 at Wis-Stevens Pt.    6 NC      Box   7:00 pm CT

Friday, January 6:
  Wis-Eau Claire     3 at Concordia (MN)     0 NC      Box   2:00 pm CT
  Wis-Stout          5 at Bethel             2 NC      Box   7:00 pm CT
  Wis-River Falls    3 at St. John's         0 NC      Box   7:00 pm CT
  Wis-Superior       3 at Augsburg           1 NC      Box   7:05 pm CT
  St. Scholastica    2 at Gustavus Adolphus  3 NC      Box   7:05 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    3 at Saint Mary's       2 NC      Box   7:30 pm CT
  St. Norbert        2 at St. Olaf           2 NC  OT  Box   7:30 pm CT

Saturday, January 7:
  Wis-River Falls    3 at Concordia (MN)     1 NC      Box   2:00 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    2 at St. Olaf           1 NC      Box   2:00 pm CT
  Wis-Stout          5 at Hamline            7 NC      Box   7:00 pm CT
  Wis-Eau Claire     4 at St. John's         1 NC      Box   7:00 pm CT
  St. Scholastica    2 at Augsburg           3 NC      Box   7:05 pm CT
  Wis-Superior       1 at Gustavus Adolphus  2 NC      Box   7:05 pm CT
  St. Norbert        2 at Saint Mary's       3 NC      Box   7:30 pm CT

Tuesday, January 10:
  St. Scholastica    5 at Northland          1 NC      Box   7:05 pm CT

Friday, January 13:
  Wis-Superior       0 at St. Norbert        3 NH      Box   7:00 pm CT
  St. Scholastica    3 at Wis-Stevens Pt.    3 NH  OT  Box   7:00 pm CT
  Wis-Stout          3 at Wis-River Falls    4 NH      Box   7:05 pm CT

Saturday, January 14:
  Wis-Superior       2 at St. Norbert        5 NH      Box   4:00 pm CT
  St. Scholastica    4 at Wis-Stevens Pt.    3 NH      Box   7:00 pm CT
  St. Olaf           1 at Wis-Eau Claire     1 NC  OT  Box   7:00 pm CT
  Wis-Stout          2 at Wis-River Falls    1 NH      Box   7:05 pm CT

Friday, January 20:
  Wis-River Falls    2 at St. Scholastica    3 NH      Box   7:05 pm CT
  Wis-Eau Claire     3 at Wis-Superior       1 NH      Box   7:05 pm CT
  St. Norbert        4 at Wis-Stout          1 NH      Box   7:30 pm CT

Saturday, January 21:
* St. Norbert        2 vs Wis-Stout          1 NH      Box   1:30 pm CT
  Wis-River Falls    1 at St. Scholastica    7 NH      Box   7:05 pm CT
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-Superior       2 NH  OT  Box   7:05 pm CT
* - XCel Energy Center (St. Paul, MN)

Thursday, January 26:
  St. Scholastica    3 at Wis-Superior       3 NH  OT  Box   7:05 pm CT

Friday, January 27:
  Wis-River Falls    4 at St. Norbert        3 NH  OT  Box   7:00 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    5 at Wis-Eau Claire     2 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Superior       4 at Wis-Stout          2 NH      Box   7:30 pm CT

Saturday, January 28:
  St. Scholastica    3 at Wis-Stout          2 NH      Box   4:00 pm CT
  Wis-Eau Claire     4 at St. Norbert        5 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-River Falls    1 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box   7:00 pm CT

Thursday, February 2:
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-River Falls    3 NH      Box   7:05 pm CT

Friday, February 3:
  Wis-Stout          2 at Wis-Eau Claire     0 NH      Box   7:00 pm CT
  St. Norbert        0 at Wis-Superior       0 NH  OT  Box   7:00 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    2 at St. Scholastica    1 NH      Box   7:05 pm CT

Saturday, February 4:
  St. Norbert        3 at St. Scholastica    1 NH      Box   4:00 pm CT
  Wis-Stevens Pt.    2 at Wis-Superior       2 NH  OT  Box   7:05 pm CT
  Wis-River Falls    7 at Wis-Stout          6 NH  OT  Box   7:30 pm CT

Thursday, February 9:
  Wis-Stevens Pt.    3 at St. Norbert        8 NH      Box   7:00 pm CT

Friday, February 10:
  Wis-Stout          2 at St. Norbert        4 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Superior       3 at Wis-Eau Claire     3 NH  OT  Box   7:00 pm CT
  St. Scholastica    1 at Wis-River Falls    0 NH      Box   7:05 pm CT

Saturday, February 11:
  St. Scholastica    5 at Wis-Eau Claire     3 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Stout          3 at Wis-Stevens Pt.    9 NH      Box   7:00 pm CT
  Wis-Superior       4 at Wis-River Falls    5 NH  OT  Box   7:05 pm CT

Friday, February 17:
* Wis-Superior       2 at Wis-Stevens Pt.    1 NC      Box   7:00 pm CT
* Wis-Eau Claire     3 at Wis-River Falls    1 NC      Box   7:00 pm CT
* Wis-Stout          4 at St. Scholastica    4 NC  OT  Box   8:00 pm CT
* - NCHA Quarterfinals

Saturday, February 18:
* Wis-Superior       0 at Wis-Stevens Pt.    3 NC      Box   7:00 pm CT
# Wis-Stout          2 at St. Scholastica    3 NC  OT  Box   7:00 pm CT
# Wis-Eau Claire     2 at Wis-River Falls    1 NC  OT  Box   7:05 pm CT
* - NCHA Quarterfinals (Wisconsin-Stevens Points wins minigame 2-1 OT)
# - NCHA Quarterfinals

Saturday, February 25:
* Wis-Stevens Pt.    5 at St. Scholastica    1 NC      Box   7:00 pm CT
* Wis-Eau Claire     0 at St. Norbert        2 NC      Box   7:00 pm CT
* - NCHA Semifinal

Saturday, March 3:
* Wis-Stevens Pt.    0 at St. Norbert        4 NC      Box   7:00 pm CT
* - NCHA Championship

Wednesday, March 7:
* St. Thomas         1 at St. Norbert        3 NC      Box   7:00 pm CT
* - NCAA Division III First Round

Saturday, March 10:
* Gustavus Adolphus  1 at St. Norbert        4 NC      Box   7:00 pm CT
* - NCAA Division III Quarterfinal

Friday, March 16:
* St. Norbert        4 vs Norwich            1 NC      Box   4:00 pm ET
* - NCAA Division III Semifinal (Lake Placid, NY)

Saturday, March 17:
* St. Norbert        4 vs Oswego             1 NC      Box   7:00 pm ET
* - NCAA Division III Championship (Lake Placid, NY)


Sunday, July 14, 2024  2:10:25 PM  EST 
350918355 Pages Accessed Since February 12, 2005
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05
2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09 | 2009-10 | 2010-11