NCHA Women - Schedules & Results


NCHA Women
Adrian
Concordia (WI)
Finlandia
Lake Forest
Marian
St. Norbert
St. Scholastica
Wisconsin-Eau Claire
Wisconsin-River Falls
Wisconsin-Stevens Point
Wisconsin-Superior
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all NCHA Women teams.



NCHA Women - 2010-2011 Composite Schedule
Saturday, October 23:
  Adrian             5 at Cortland           0 NC      Box        7:00 pm    

Friday, October 29:
  Bethel             0 at St. Norbert        2 NC      Box        6:00 pm    
  Augsburg           0 at Lake Forest        2 NC      Box        7:00 pm    
  Oswego             0 at Adrian             2 NC      Box        7:00 pm    
  Saint Mary's       5 at Marian             0 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    6 at St. Olaf           1 NC      Box        7:00 pm    

Saturday, October 30:
  Bethel             3 at Concordia (WI)     2 NC  OT  Box        2:00 pm    
  Oswego             3 at Adrian             1 NC      Box        2:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    4 at St. Olaf           3 NC      Box        2:00 pm    
  Saint Mary's       2 at St. Norbert        1 NC      Box        5:00 pm    
  Augsburg           2 at Lake Forest        4 NC      Box        5:30 pm    
  Concordia (MN)     4 at Finlandia          1 NC      Box        7:00 pm    

Sunday, October 31:
  Concordia (MN)    10 at Finlandia          1 NC      Box        2:00 pm    

Friday, November 5:
  Augsburg           0 at St. Scholastica    3 NC      Box        7:00 pm    
  Concordia (MN)     3 at Wis-Superior       1 NC      Box        7:00 pm    
  Hamline            5 at Marian             1 NC      Box        7:00 pm    
  St. Norbert        4 at St. Catherine      1 NC      Box        7:00 pm    
  St. Thomas         1 at Wis-Stevens Pt.    4 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     1 at Saint Mary's       4 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    5 at Bethel             0 NC      Box        7:00 pm    
  Gustavus Adolphus  5 at Concordia (WI)     0 NC      Box        7:30 pm    

Saturday, November 6:
  Concordia (MN)     2 at Wis-Superior       5 NC      Box        2:00 pm    
  Gustavus Adolphus  6 at Concordia (WI)     0 NC      Box        2:00 pm    
  Hamline            2 at Marian             2 NC  OT  Box        2:00 pm    
  St. Thomas         1 at Wis-Stevens Pt.    2 NC      Box        2:30 pm    
  St. Norbert        3 at Bethel             6 NC      Box        3:00 pm    
  St. Olaf           1 at Lake Forest        3 NC      Box        7:00 pm    
  Saint Mary's       3 at Wis-Eau Claire     4 NC      Box        7:00 pm    

Sunday, November 7:
  Concordia (MN)     5 at St. Scholastica    4 NC      Box        2:00 pm    
  St. Norbert        3 at St. Benedict       2 NC      Box        2:00 pm    
  St. Olaf           5 at Lake Forest        8 NC      Box        2:00 pm    

Tuesday, November 9:
  St. Scholastica    1 at Wis-Superior       2 NH      Box        7:00 pm    

Wednesday, November 10:
  Marian             1 at Concordia (WI)     7 NH      Box        7:30 pm    

Friday, November 12:
  Adrian             8 at Marian             0 NH      Box        5:00 pm    
  Finlandia          0 at Wis-Superior       6 NH      Box        7:00 pm    
  Lake Forest        3 at St. Scholastica    0 NH      Box        7:00 pm    
  St. Norbert        3 at Wis-Eau Claire     1 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    6 at Concordia (WI)     2 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, November 13:
  Adrian             4 at Marian             0 NH      Box        2:00 pm    
  Finlandia          0 at Wis-Superior       4 NH      Box        2:00 pm    
  Lake Forest        1 at St. Scholastica    1 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Wis-River Falls    5 at Concordia (WI)     1 NH      Box        2:00 pm    
  St. Norbert        2 at Wis-Eau Claire     4 NH      Box        7:00 pm    

Tuesday, November 16:
  Bethel             2 at Wis-Eau Claire     3 NC  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       3 at St. Scholastica    2 NH  OT  Box        7:00 pm    

Friday, November 19:
  Concordia (WI)     3 at St. Scholastica    0 NH      Box        1:00 pm    
  Adrian             1 at Wis-Superior       1 NH  OT  Box        7:00 pm    
  St. Norbert        2 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box        7:00 pm    
  Lake Forest        1 at Wis-River Falls    6 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     6 at Marian             0 NH      Box        8:00 pm    

Saturday, November 20:
  Adrian             4 at Wis-Superior       3 NH      Box        2:00 pm    
  Lake Forest        1 at Wis-River Falls    2 NH      Box        2:05 pm    
  Concordia (WI)     0 at St. Scholastica    1 NH      Box        3:00 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Marian             0 NH      Box        4:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    3 at St. Norbert        2 NH      Box        7:00 pm    

Tuesday, November 23:
  St. Olaf           2 at Wis-River Falls    6 NC      Box        7:05 pm    

Tuesday, November 30:
  Lake Forest        2 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        7:00 pm    

Friday, December 3:
  Marian             0 at Wis-Superior       5 NH      Box        4:00 pm    
  Concordia (WI)     2 at St. Norbert        2 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Finlandia          0 at Wis-Stevens Pt.    7 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    7 at Wis-Eau Claire     4 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, December 4:
  Marian             0 at Wis-Superior       7 NH      Box        2:00 pm    
  Finlandia          0 at Wis-Stevens Pt.    6 NH      Box        2:30 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-River Falls    3 NH  OT  Box        3:05 pm    
  St. Norbert        2 at Concordia (WI)     3 NH      Box        4:00 pm    
  St. Scholastica    0 at Adrian             3 NH      Box        7:00 pm    

Sunday, December 5:
  St. Scholastica    1 at Adrian             5 NH      Box        2:00 pm    

Friday, December 10:
  St. Norbert       10 at Marian             0 NH      Box        6:00 pm    
  Gustavus Adolphus  2 at Wis-River Falls    4 NC      Box        7:05 pm    
  Adrian             4 at Concordia (WI)     5 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, December 11:
  Adrian             3 at Concordia (WI)     0 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Superior       3 at Wis-Eau Claire     3 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Marian             1 at St. Norbert        8 NH      Box        7:00 pm    
  St. Scholastica    5 at Finlandia          0 NH      Box        7:00 pm    

Sunday, December 12:
  St. Scholastica    3 at Finlandia          1 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Superior       3 at Wis-Eau Claire     2 NH  OT  Box        2:00 pm    
* St. Catherine      3 at Wis-River Falls    7 NC      Box        4:05 pm    
* - Rescheduled from 12/11

Friday, December 31:
  Concordia (WI)     2 at Hamline            1 NC  OT  Box        2:00 pm    

Saturday, January 1:
  Concordia (WI)     3 at Hamline            0 NC      Box        2:00 pm    

Sunday, January 2:
  Hamline            0 at Wis-Eau Claire     5 NC      Box        2:00 pm    
  Finlandia          1 at Augsburg           3 NC      Box        4:00 pm    

Monday, January 3:
  Finlandia          1 at Augsburg           5 NC      Box        2:00 pm    

Tuesday, January 4:
  Wis-Stevens Pt.    5 at Lake Forest        7 NH      Box        7:00 pm    

Friday, January 7:
  Wis-Stevens Pt.    3 at Wis-River Falls    5 NH      Box        3:05 pm    
  Marian             0 at Concordia (MN)     7 NC      Box        7:00 pm    
  RIT                4 at Adrian             2 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     5 at Finlandia          0 NH      Box        7:00 pm    
* Saint Anselm       3 vs St. Scholastica    2 NC  OT  Box        8:00 pm    
* - Buffalo, MN

Saturday, January 8:
  Marian             0 at Concordia (MN)     9 NC      Box        2:00 pm    
  RIT                8 at Adrian             0 NC      Box        2:00 pm    
  St. Norbert        3 at Lake Forest        1 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Eau Claire     4 at Finlandia          1 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    0 at Wis-River Falls    3 NH      Box        3:05 pm    
* Bethel             3 vs St. Scholastica    2 NC  OT  Box        8:00 pm    
* - Buffalo, MN

Sunday, January 9:
  St. Norbert        2 at Lake Forest        3 NH      Box        2:00 pm    

Tuesday, January 11:
  St. Benedict       2 at St. Scholastica    5 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       1 at Gustavus Adolphus  2 NC      Box        7:00 pm    

Wednesday, January 12:
  Wis-Eau Claire     2 at St. Thomas         2 NC  OT  Box        7:00 pm    

Friday, January 14:
  Wis-River Falls    3 at St. Norbert        1 NH      Box        6:00 pm    
  Marian             0 at St. Scholastica    6 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       3 at Lake Forest        3 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Finlandia          1 at Concordia (WI)     5 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, January 15:
  Finlandia          1 at Concordia (WI)     8 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-River Falls    1 at St. Norbert        1 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Wis-Superior       3 at Lake Forest        1 NH      Box        2:00 pm    
  Adrian             1 at Wis-Stevens Pt.    1 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Marian             3 at St. Scholastica    4 NH  OT  Box        7:00 pm    

Sunday, January 16:
  Adrian             1 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box        2:00 pm    

Tuesday, January 18:
  Wis-Superior       3 at St. Thomas         0 NC      Box        7:00 pm    

Wednesday, January 19:
  Concordia (WI)     8 at Marian             2 NH      Box        7:00 pm    

Friday, January 21:
  Finlandia          1 at Adrian             5 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    3 at Wis-Eau Claire     5 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       5 at St. Norbert        4 NH      Box        7:00 pm    
  St. Scholastica    2 at Wis-River Falls    4 NH      Box        7:05 pm    
  Lake Forest        4 at Concordia (WI)     0 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, January 22:
  Finlandia          1 at Adrian             9 NH      Box        2:00 pm    
  St. Scholastica    0 at Wis-River Falls    1 NH      Box        2:05 pm    
  Concordia (WI)     6 at Lake Forest        2 NH      Box        4:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    1 at Wis-Eau Claire     3 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       0 at St. Norbert        0 NH  OT  Box        7:00 pm    

Friday, January 28:
  Concordia (WI)     2 at Wis-Superior       1 NH      Box        4:00 pm    
  Lake Forest        1 at Wis-Eau Claire     1 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Marian             0 at Wis-Stevens Pt.    5 NH      Box        7:00 pm    
  St. Norbert        9 at Finlandia          1 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, January 29:
  Concordia (WI)     2 at Wis-Superior       2 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Lake Forest        0 at Wis-Eau Claire     2 NH      Box        2:00 pm    
  St. Norbert        4 at Finlandia          0 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    4 at Marian             1 NH      Box        4:00 pm    
  Adrian             2 at Wis-River Falls    2 NH  OT  Box        5:05 pm    

Sunday, January 30:
  Adrian             1 at Wis-River Falls    3 NH      Box       12:05 pm    

Tuesday, February 1:
  Gustavus Adolphus  5 at Wis-Superior       0 NC      Box        7:00 pm    

Friday, February 4:
  Wis-River Falls    2 at Wis-Superior       1 NH      Box        4:00 pm    
  Adrian             6 at Lake Forest        3 NH      Box        7:00 pm    
  Concordia (WI)     3 at Wis-Eau Claire     5 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    1 at St. Scholastica    0 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, February 5:
  Adrian             3 at Lake Forest        2 NH      Box        2:00 pm    
  Concordia (WI)     2 at Wis-Eau Claire     2 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Wis-River Falls    3 at Wis-Superior       3 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    3 at St. Scholastica    2 NH      Box        2:00 pm    
  Marian             2 at Finlandia          5 NH      Box        7:00 pm    

Sunday, February 6:
  Marian             1 at Finlandia          0 NH      Box        2:00 pm    

Wednesday, February 9:
  Wis-River Falls    5 at St. Thomas         2 NC      Box        7:00 pm    

Friday, February 11:
  St. Scholastica    0 at St. Norbert        2 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Adrian             3 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       1 at Wis-Stevens Pt.    1 NH  OT  Box        7:00 pm    

Saturday, February 12:
  St. Scholastica    1 at St. Norbert        2 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Eau Claire     0 at Adrian             3 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Superior       2 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        2:30 pm    
  Finlandia          1 at Wis-River Falls    7 NH      Box        3:05 pm    
  Marian             0 at Lake Forest        9 NH      Box        4:00 pm    

Sunday, February 13:
  Finlandia          0 at Wis-River Falls   12 NH      Box       12:05 pm    
  Lake Forest        8 at Marian             0 NH      Box        2:00 pm    

Tuesday, February 15:
  Wis-Stevens Pt.    1 at Gustavus Adolphus  5 NC      Box        7:00 pm    

Friday, February 18:
  Wis-Eau Claire     1 at St. Scholastica    1 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Adrian             0 at St. Norbert        3 NH      Box        6:00 pm    
  Wis-River Falls    6 at Marian             1 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    1 at Concordia (WI)     6 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, February 19:
  Lake Forest        6 at Finlandia          0 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-River Falls    9 at Marian             0 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    2 at Concordia (WI)     2 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Wis-Eau Claire     3 at St. Scholastica    2 NH      Box        3:00 pm    
  Adrian             2 at St. Norbert        1 NH      Box        6:00 pm    

Sunday, February 20:
  Lake Forest        4 at Finlandia          1 NH      Box        2:00 pm    

Friday, February 25:
* Concordia (WI)     3 at Wis-Eau Claire     5 NC      Box        7:00 pm    
* Lake Forest        1 at Wis-Superior       5 NC      Box        7:00 pm    
* Wis-Stevens Pt.    1 at Adrian             3 NC      Box        7:00 pm    
* St. Norbert        2 at Wis-River Falls    2 NC  OT  Box        7:05 pm    
* - NCHA Quarterfinals

Saturday, February 26:
* Lake Forest        1 at Wis-Superior       0 NC      Box        2:00 pm    
# Wis-Stevens Pt.    1 at Adrian             3 NC      Box        2:00 pm    
# St. Norbert        1 at Wis-River Falls    7 NC      Box        2:05 pm    
& Concordia (WI)     5 at Wis-Eau Claire     4 NC      Box        7:00 pm    
* - NCHA Quarterfinals (Wisconsin-Superior wins minigame 1-0)
# - NCHA Quarterfinals
& - NCHA Quarterfinals (Concordia-Wisconsin wins minigame 1-0 OT)

Friday, March 4:
* Concordia (WI)     2 at Wis-River Falls    5 NC      Box        3:05 pm    
# Wis-Superior       0 vs Adrian             3 NC      Box        7:05 pm    
* - NCHA Semifinal
# - NCHA Semifinal at Wisconsin-River Falls

Saturday, March 5:
* Adrian             4 at Wis-River Falls    3 NC  OT  Box        2:05 pm    
* - NCHA Championship

Friday, March 11:
* Gustavus Adolphus  4 at Wis-River Falls    1 NC      Box        7:00 pm    
* - NCAA Division III Quarterfinal

Saturday, March 12:
* Adrian             1 at RIT               10 NC      Box        3:00 pm    
* - NCAA Division III Quarterfinal


Sunday, July 14, 2024  2:36:10 PM  EST 
350919711 Pages Accessed Since February 12, 2005
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04
2004-05 | 2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09 | 2009-10