WIAC - Schedules & Results


WIAC
Wisconsin-Eau Claire
Wisconsin-River Falls
Wisconsin-Stevens Point
Wisconsin-Stout
Wisconsin-Superior
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all WIAC teams.



WIAC - 2009-2010 Composite Schedule
Friday, October 23:
  Concordia (WI)     1 at Wis-River Falls   10 NC      Box        7:05 pm    

Saturday, October 24:
  Wis-Stevens Pt.    6 at Northland          1 NC      Box        7:05 pm    

Friday, October 30:
  Marian             5 at Wis-Eau Claire     3 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    2 at Wis-Superior       1 NH      Box        7:05 pm    
  St. Norbert        2 at Wis-Stout          0 NH      Box        7:30 pm    
  St. Scholastica    4 at Wis-Stevens Pt.    2 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, October 31:
  St. Norbert        4 at Wis-Stout          1 NH      Box        4:00 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Lawrence           3 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    7 at Wis-Superior       4 NH      Box        7:05 pm    
  St. Scholastica    2 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        7:30 pm    

Friday, November 6:
  Augsburg           0 at Wis-Eau Claire     3 NC      Box        7:00 pm    
  Gustavus Adolphus  3 at Wis-River Falls    2 NC      Box        7:05 pm    
  Concordia (MN)     2 at Wis-Superior       7 NC      Box        7:05 pm    
  Hamline            6 at Wis-Stevens Pt.    3 NC      Box        7:30 pm    
  Saint Mary's       1 at Wis-Stout          6 NC      Box        7:30 pm    

Saturday, November 7:
  St. John's         3 at Wis-Superior       6 NC      Box        4:00 pm    
  Gustavus Adolphus  1 at Wis-Eau Claire     3 NC      Box        7:00 pm    
  Augsburg           0 at Wis-River Falls    1 NC      Box        7:05 pm    
  Bethel             4 at Wis-Stevens Pt.    5 NC      Box        7:30 pm    
  St. Thomas         0 at Wis-Stout          8 NC      Box        7:30 pm    

Friday, November 13:
  Wis-Stevens Pt.    3 at St. Norbert        9 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    2 at Wis-Eau Claire     1 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stout          4 at St. Scholastica    4 NH  OT  Box        7:05 pm    

Saturday, November 14:
  Wis-Superior       6 at Lawrence           2 NC      Box        5:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    0 at St. Norbert        2 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    1 at Wis-Eau Claire     1 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Stout          1 at St. Scholastica    1 NH  OT  Box        7:05 pm    

Friday, November 20:
  St. Norbert        4 at Wis-River Falls    2 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-Superior       2 NH  OT  Box        7:05 pm    
  Wis-Stevens Pt.    3 at Wis-Stout          6 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, November 21:
  Wis-Stevens Pt.    4 at Wis-Stout          5 NH  OT  Box        4:00 pm    
  St. Norbert        8 at Wis-River Falls    3 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     0 at Wis-Superior       3 NH      Box        7:05 pm    

Tuesday, November 24:
  Wis-Eau Claire     1 at Hamline            4 NC      Box        7:15 pm    

Friday, November 27:
* Wis-Stout          1 at Norwich            9 NC      Box        7:00 pm    
  Marian             3 at Wis-Superior       5 NC      Box        7:05 pm    
* - Primelink Shootout (Northfield, VT)

Saturday, November 28:
* Wis-Stout          3 vs Middlebury         7 NC      Box        4:00 pm    
  Wis-Superior       3 at St. Thomas         2 NC      Box        7:00 pm    
  Marian             2 at Wis-Stevens Pt.    6 NC      Box        7:30 pm    
* - Primelink Shootout Third Place

Tuesday, December 1:
  Wis-River Falls    5 at Bethel             2 NC      Box        7:00 pm    

Friday, December 4:
  Wis-Stout          0 at Wis-Eau Claire     3 NH      Box        7:00 pm    
  Saint Mary's       0 at Wis-River Falls    7 NC      Box        7:05 pm    
  Wis-Superior       6 at Wis-Stevens Pt.    5 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, December 5:
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-Stout          2 NH  OT  Box        7:30 pm    
  Wis-Superior       1 at Wis-Stevens Pt.    2 NH      Box        7:30 pm    

Friday, December 11:
  Wis-Superior       3 at St. Scholastica    6 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Stout          6 at Wis-River Falls    1 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, December 12:
  Wis-Superior       0 at St. Scholastica    3 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Stout          6 at Wis-River Falls    5 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, January 2:
  Wis-Stevens Pt.    5 at Lawrence           2 NC      Box        7:00 pm    

Friday, January 8:
  Wis-Eau Claire     4 at Saint Mary's       2 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    5 at St. Thomas         3 NC      Box        7:00 pm    
* Wis-Stevens Pt.    3 at St. John's         3 NC  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       5 at Bethel             1 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Stout          4 at Augsburg           5 NC  OT  Box        7:05 pm    
* - St. Cloud Municipal Athletic Complex

Saturday, January 9:
  Wis-Stevens Pt.    7 at Concordia (MN)     1 NC      Box        2:00 pm    
  Wis-Eau Claire     7 at St. Thomas         3 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    4 at Saint Mary's       3 NC  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Stout          1 at Gustavus Adolphus  4 NC      Box        7:05 pm    
  Wis-Superior       4 at Hamline            4 NC  OT  Box        7:15 pm    

Friday, January 15:
  St. Norbert        3 at Wis-Eau Claire     2 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    5 at St. Scholastica    0 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Stout          4 at Wis-Superior       3 NH      Box        7:35 pm    

Saturday, January 16:
  St. Norbert        1 at Wis-Eau Claire     5 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    5 at St. Scholastica    5 NH  OT  Box        7:05 pm    
  Wis-Stout          5 at Wis-Superior       2 NH      Box        7:05 pm    

Friday, January 22:
  Wis-Superior       2 at St. Norbert        5 NH      Box        7:00 pm    
  St. Scholastica    5 at Wis-Eau Claire     2 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    4 at Wis-River Falls    5 NH      Box        7:05 pm    

Saturday, January 23:
* St. Olaf           2 vs Wis-Stout          3 NC      Box        1:30 pm    
  Wis-Superior       3 at St. Norbert        6 NH      Box        4:00 pm    
  St. Scholastica    2 at Wis-Eau Claire     1 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    2 at Wis-River Falls    1 NH      Box        7:05 pm    
* - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

Thursday, January 28:
  St. Norbert        3 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        7:30 pm    

Friday, January 29:
  Wis-Stevens Pt.    4 at Wis-Eau Claire     3 NH      Box        7:00 pm    
  St. Scholastica    6 at Wis-River Falls    0 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Superior       3 at Wis-Stout          3 NH  OT  Box        7:30 pm    

Saturday, January 30:
  Wis-Eau Claire     1 at St. Norbert        8 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       2 at Wis-River Falls    3 NH      Box        7:05 pm    
  St. Scholastica    3 at Wis-Stout          0 NH      Box        7:30 pm    

Thursday, February 4:
  Wis-Eau Claire     6 at Wis-Stout          1 NH      Box        7:30 pm    

Friday, February 5:
  Wis-Stevens Pt.    2 at Wis-Superior       5 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-River Falls    3 at Wis-Stout          2 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, February 6:
  St. Norbert        1 at Wis-Superior       1 NH  OT  Box        4:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    2 at St. Scholastica    6 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-Eau Claire     3 at Wis-River Falls    6 NH      Box        7:05 pm    

Thursday, February 11:
  St. Scholastica    4 at Wis-Superior       1 NH      Box        7:05 pm    

Friday, February 12:
  Wis-Stout          1 at St. Norbert        6 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     3 at St. Scholastica    2 NH      Box        7:05 pm    
  Wis-River Falls    2 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        7:30 pm    

Saturday, February 13:
  Wis-River Falls    0 at St. Norbert        4 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       3 at Wis-Eau Claire     3 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Stout          0 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box        7:30 pm    

Friday, February 19:
* Wis-Eau Claire     1 at Wis-River Falls    3 NC      Box        7:05 pm    
* Wis-Superior       4 at St. Scholastica    4 NC  OT  Box        7:05 pm    
* Wis-Stevens Pt.    1 at Wis-Stout          5 NC      Box        7:30 pm    
* - NCHA Quarterfinals

Saturday, February 20:
* Wis-Eau Claire     3 at Wis-River Falls    6 NC      Box        7:05 pm    
# Wis-Superior       3 at St. Scholastica    3 NC  OT  Box        7:05 pm    
& Wis-Stevens Pt.    2 at Wis-Stout          1 NC  OT  Box        7:30 pm    
* - NCHA Quarterfinals
# - NCHA Quarterfinals (St. Scholastica wins minigame 1-0 OT)
& - NCHA Quarterfinals (Wisconsin-Stevens Point wins minigame 2-1 OT)

Saturday, February 27:
* Wis-Stevens Pt.    1 at St. Norbert        7 NC      Box        7:00 pm    
* Wis-River Falls    6 at St. Scholastica    3 NC      Box        7:05 pm    
* - NCHA Semifinal

Saturday, March 6:
* Wis-River Falls    1 at St. Norbert        7 NC      Box        7:00 pm    
* - NCHA Championship


Sunday, July 14, 2024  2:39:03 PM  EST 
350919806 Pages Accessed Since February 12, 2005
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04
2004-05 | 2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09