NCHA Women - Schedules & Results


NCHA Women
Adrian
Concordia (WI)
Finlandia
Lake Forest
Marian
Wisconsin-Eau Claire
Wisconsin-River Falls
Wisconsin-Stevens Point
Wisconsin-Superior
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all NCHA Women teams.



NCHA Women - 2009-2010 Composite Schedule
Saturday, October 24:
  Westman Wildcats   1 at Wis-Superior       3 EX      Box        1:00 pm    

Friday, October 30:
  Adrian             1 at Neumann            5 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    1 at St. Thomas         3 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     1 at Hamline            4 NC      Box        7:15 pm    

Saturday, October 31:
  Concordia (WI)     4 at Buffalo State      1 NC      Box       12:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    5 at St. Thomas         3 NC      Box        2:00 pm    
  Adrian             2 at Neumann            3 NC      Box        2:00 pm    
  Marian             2 at Finlandia          5 NC      Box        4:00 pm    
  Saint Mary's       4 at Lake Forest        5 NC      Box        8:00 pm    

Sunday, November 1:
  Concordia (WI)     6 at Buffalo State      2 NC      Box       12:00 pm    
  Saint Mary's       0 at Lake Forest        4 NC      Box        2:00 pm    

Friday, November 6:
  Lake Forest        2 at Wis-Superior       1 NH      Box        3:05 pm    
  Adrian             3 at Utica              4 NC      Box        4:00 pm    
  Wis-River Falls    1 at St. Thomas         0 NC      Box        7:00 pm    
  Finlandia          0 at St. Catherine      4 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Bethel             0 NC      Box        7:00 pm    
  Concordia (MN)     8 at Marian             1 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    2 at Augsburg           0 NC      Box        7:05 pm    
  Concordia (WI)     2 at St. Benedict       1 NC      Box        7:30 pm    

Saturday, November 7:
  Lake Forest        2 at Wis-Superior       2 NH  OT  Box       12:05 pm    
  Concordia (MN)     6 at Marian             4 NC      Box       12:30 pm    
  Finlandia          1 at St. Benedict       3 NC      Box        2:00 pm    
  St. Thomas         3 at Wis-Eau Claire     3 NC  OT  Box        2:00 pm    
  Augsburg           0 at Wis-River Falls    5 NC      Box        2:05 pm    
  Wis-Stevens Pt.    4 at Bethel             2 NC      Box        2:30 pm    
  Concordia (WI)     3 at St. Catherine      4 NC  OT  Box        2:30 pm    
  Adrian             2 at Utica              4 NC      Box        3:00 pm    

Sunday, November 8:
  Concordia (MN)     1 at Wis-Stevens Pt.    2 NC      Box        2:30 pm    

Friday, November 13:
  Wis-Superior       3 at Concordia (MN)     2 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Saint Mary's       1 NC      Box        7:00 pm    
  St. Olaf           2 at Wis-Stevens Pt.    3 NC      Box        7:00 pm    
  Gustavus Adolphus  3 at Wis-River Falls    3 NC  OT  Box        7:05 pm    

Saturday, November 14:
  Saint Mary's       2 at Wis-Eau Claire     1 NC      Box        2:00 pm    
  Wis-Superior       1 at Concordia (MN)     2 NC      Box        2:00 pm    
  Lake Forest        6 at Augsburg           1 NC      Box        2:05 pm    
  Bethel             1 at Wis-River Falls    5 NC      Box        2:05 pm    
  St. Olaf           4 at Wis-Stevens Pt.    3 NC  OT  Box        2:30 pm    
  Hamline            5 at Finlandia          3 NC      Box        7:00 pm    

Sunday, November 15:
  Hamline            0 at Finlandia          2 NC      Box        2:00 pm    
  Lake Forest        6 at Augsburg           1 NC      Box        2:05 pm    

Tuesday, November 17:
  Gustavus Adolphus  2 at Wis-Superior       3 NC      Box        7:00 pm    

Friday, November 20:
  Wis-Superior       3 at Wis-River Falls    2 NH      Box        2:05 pm    
  Adrian             6 at Wis-Eau Claire     3 NH      Box        7:00 pm    
  Concordia (WI)     1 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, November 21:
  Wis-Superior       2 at Wis-River Falls    4 NH      Box        2:05 pm    
  Concordia (WI)     2 at Wis-Stevens Pt.    4 NH      Box        2:30 pm    
  Adrian             2 at Wis-Eau Claire     7 NH      Box        7:00 pm    
  Finlandia          0 at Lake Forest        4 NH      Box        7:00 pm    
  St. Scholastica    0 at Marian             2 EX      Box        8:15 pm    

Sunday, November 22:
  St. Scholastica    1 at Marian             4 EX      Box        1:15 pm    
  Finlandia          1 at Lake Forest        5 NH      Box        2:00 pm    

Tuesday, November 24:
  Bethel             2 at Wis-Superior       3 NC      Box        7:00 pm    
  St. Olaf           2 at Wis-River Falls    3 NC      Box        7:05 pm    

Sunday, November 29:
  Chatham            0 at Adrian             6 NC      Box        3:00 pm    

Friday, December 4:
  Wis-Eau Claire     2 at Concordia (WI)     3 NH      Box        7:00 pm    
  Finlandia          2 at Marian             4 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, December 5:
  Finlandia          3 at Marian             0 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    1 at Lake Forest        6 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-River Falls    4 at Adrian             2 NH      Box        3:00 pm    
  Wis-Eau Claire     3 at Concordia (WI)     2 NH      Box        4:00 pm    

Sunday, December 6:
  Wis-River Falls    2 at Adrian             3 NH      Box       12:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    4 at Lake Forest        4 NH  OT  Box        2:00 pm    

Tuesday, December 8:
  Wis-Superior       3 at St. Thomas         0 NC      Box        7:00 pm    

Friday, December 11:
  Wis-Superior       2 at Concordia (WI)     1 NH      Box        7:00 pm    
  Marian             0 at Wis-Eau Claire     9 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, December 12:
  Wis-Superior       1 at Concordia (WI)     1 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Marian             0 at Wis-Eau Claire     9 NH      Box        7:00 pm    
  Adrian             4 at Finlandia          0 NH      Box        7:00 pm    

Sunday, December 13:
  Adrian             6 at Finlandia          3 NH      Box        2:00 pm    

Friday, December 18:
  Adrian             0 at RIT                4 NC      Box        7:00 pm    

Saturday, December 19:
  Adrian             1 at RIT                6 NC      Box        2:00 pm    
  Marian             3 at Hamline            1 NC      Box        7:15 pm    

Sunday, December 20:
  Marian             0 at Hamline            2 NC      Box        1:00 pm    

Saturday, January 2:
* Lake Forest        1 at UMass Boston       3 NC      Box        4:00 pm    
  St. Catherine      5 at Finlandia          1 NC      Box        7:00 pm    
  Hamline            3 at Concordia (WI)     3 NC  OT  Box        7:00 pm    
  St. Olaf           3 at Wis-Eau Claire     1 NC      Box        7:00 pm    
* - Codfish Bowl (Boston, MA)

Sunday, January 3:
* Bowdoin            2 vs Lake Forest        3 NC  OT  Box       12:00 pm    
  St. Olaf           3 at Wis-Eau Claire     5 NC      Box        2:00 pm    
  St. Catherine      3 at Finlandia          0 NC      Box        2:00 pm    
  Hamline            4 at Concordia (WI)     7 NC      Box        2:00 pm    
* - Codfish Bowl Third Place

Tuesday, January 5:
  Lake Forest        7 at Sacred Heart       5 NC      Box        1:00 pm    

Friday, January 8:
  Augsburg           2 at Finlandia          3 NC      Box        1:00 pm    
  Concordia (WI)     2 at Concordia (MN)     3 NC  OT  Box        7:00 pm    
  Bethel             0 at Wis-Eau Claire     1 NC      Box        7:00 pm    

Saturday, January 9:
  Augsburg           1 at Finlandia          4 NC      Box        1:00 pm    
  Concordia (WI)     1 at Concordia (MN)     4 NC      Box        2:00 pm    
  Marian             0 at Saint Mary's       6 NC      Box        2:00 pm    
  Gustavus Adolphus  2 at Wis-Stevens Pt.    0 NC      Box        3:00 pm    
* Adrian             2 vs Potsdam            2 NC  OT  Box        6:00 pm    
  Wis-River Falls    4 at St. Catherine      1 NC      Box        7:30 pm    
* - Rutland Herald Invitational (Rutland, VT)

Sunday, January 10:
* Adrian             4 at Castleton          1 NC      Box       12:00 pm    
  Marian             2 at Saint Mary's       3 NC      Box        2:00 pm    
  Concordia (WI)     2 at St. Olaf           8 NC      Box        2:30 pm    
* - Rutland Herald Invitational Third Place

Tuesday, January 12:
  Wis-River Falls    1 at Gustavus Adolphus  2 NC      Box        7:00 pm    

Wednesday, January 13:
  Augsburg           2 at Wis-Eau Claire     8 NC      Box        7:00 pm    

Friday, January 15:
  St. Benedict       0 at Wis-Superior       5 NC      Box        4:00 pm    
  Marian             0 at Wis-Stevens Pt.   10 NH      Box        7:00 pm    
  Finlandia          1 at Concordia (WI)     2 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Wis-River Falls    2 NH  OT  Box        7:05 pm    

Saturday, January 16:
  St. Benedict       0 at Wis-Superior       2 NC      Box        2:00 pm    
  Finlandia          0 at Concordia (WI)     5 NH      Box        2:00 pm    
  Marian             0 at Wis-Stevens Pt.    8 NH      Box        2:30 pm    
  Lake Forest        3 at Adrian             2 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Wis-Eau Claire     4 at Wis-River Falls    4 NH  OT  Box        7:05 pm    

Sunday, January 17:
  Lake Forest        1 at Adrian             4 NH      Box        2:00 pm    

Tuesday, January 19:
  St. Thomas         1 at Wis-River Falls    2 NC  OT  Box        7:05 pm    

Friday, January 22:
  Concordia (WI)     2 at Adrian             5 NH      Box        5:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    2 at Wis-Superior       1 NH      Box        7:00 pm    
  Lake Forest        6 at Marian             0 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, January 23:
  Concordia (WI)     2 at Adrian             2 NH  OT  Box       12:00 pm    
  Lake Forest        3 at Marian             0 NH      Box       12:30 pm    
  Wis-Stevens Pt.    0 at Wis-Superior       1 NH      Box        2:00 pm    
  Finlandia          1 at Wis-River Falls   10 NH      Box        2:05 pm    

Sunday, January 24:
  Finlandia          2 at Wis-River Falls    4 NH      Box        2:05 pm    

Tuesday, January 26:
  Wis-Superior       1 at Gustavus Adolphus  2 NC      Box        7:00 pm    

Thursday, January 28:
  Marian             0 at Concordia (WI)     3 NH      Box        8:00 pm    

Friday, January 29:
  Wis-River Falls    3 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        7:00 pm    
  Adrian             1 at Wis-Superior       0 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, January 30:
  Adrian             2 at Wis-Superior       1 NH      Box        1:00 pm    
  Wis-Eau Claire     2 at Lake Forest        5 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-River Falls    1 at Wis-Stevens Pt.    1 NH  OT  Box        2:30 pm    
  Marian             0 at Concordia (WI)     7 NH      Box        4:00 pm    

Sunday, January 31:
  Wis-Eau Claire     4 at Lake Forest        7 NH      Box        2:00 pm    

Friday, February 5:
  Wis-Stevens Pt.    2 at Wis-Eau Claire     4 NH      Box        7:00 pm    
  Concordia (WI)     1 at Wis-River Falls    4 NH      Box        7:05 pm    

Saturday, February 6:
  Concordia (WI)     1 at Wis-River Falls    4 NH      Box        2:05 pm    
  Marian             1 at Adrian             6 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       2 at Finlandia          0 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    6 at Wis-Eau Claire     2 NH      Box        7:00 pm    

Sunday, February 7:
  Marian             0 at Adrian             3 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Superior       3 at Finlandia          0 NH      Box        2:00 pm    

Tuesday, February 9:
  Wis-River Falls    6 at Bethel             3 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    3 at Gustavus Adolphus  4 NC      Box        7:00 pm    
  St. Thomas         2 at Wis-Superior       0 NC      Box        7:00 pm    

Friday, February 12:
  Wis-River Falls    3 at Lake Forest        3 NH  OT  Box        7:00 pm    
  Finlandia          1 at Wis-Eau Claire     7 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-Superior       6 at Marian             0 NH      Box        8:00 pm    

Saturday, February 13:
  Wis-Superior       2 at Marian             0 NH      Box       12:00 pm    
  Finlandia          0 at Wis-Eau Claire     4 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-River Falls    3 at Lake Forest        3 NH  OT  Box        2:00 pm    
  Adrian             0 at Wis-Stevens Pt.    3 NH      Box        7:00 pm    

Sunday, February 14:
  Adrian             2 at Wis-Stevens Pt.    1 NH      Box        2:30 pm    

Friday, February 19:
  Wis-Eau Claire     1 at Wis-Superior       2 NH      Box        7:00 pm    
  Concordia (WI)     1 at Lake Forest        3 NH      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    3 at Marian             2 NH      Box        7:00 pm    

Saturday, February 20:
  Wis-River Falls   10 at Marian             0 NH      Box        1:00 pm    
  Concordia (WI)     4 at Lake Forest        5 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Eau Claire     0 at Wis-Superior       1 NH      Box        2:00 pm    
  Wis-Stevens Pt.    1 at Finlandia          1 NH  OT  Box        7:15 pm    

Sunday, February 21:
  Wis-Stevens Pt.    3 at Finlandia          1 NH      Box        2:00 pm    

Friday, February 26:
* Wis-Stevens Pt.    2 at Wis-Superior       5 NC      Box        7:00 pm    
* Concordia (WI)     1 at Adrian             2 NC      Box        7:00 pm    
* Wis-Eau Claire     2 at Wis-River Falls    3 NC      Box        7:05 pm    
* - NCHA Quarterfinals

Saturday, February 27:
* Concordia (WI)     0 at Adrian             1 NC      Box        2:00 pm    
* Wis-Eau Claire     1 at Wis-River Falls    3 NC      Box        2:05 pm    
* Wis-Stevens Pt.    0 at Wis-Superior       2 NC      Box        5:00 pm    
* Finlandia          1 at Lake Forest        6 NC      Box        7:00 pm    
* - NCHA Quarterfinals

Sunday, February 28:
* Finlandia          0 at Lake Forest        7 NC      Box        2:00 pm    
* - NCHA Quarterfinals

Friday, March 5:
* Wis-Superior       1 at Lake Forest        0 NC      Box        3:30 pm    
# Wis-River Falls    4 vs Adrian             1 NC      Box        7:30 pm    
* - NCHA Semifinal
# - NCHA Semifinal at Lake Forest

Saturday, March 6:
* Wis-Superior       1 vs Wis-River Falls    2 NC      Box        2:30 pm    
* - NCHA Championship at Lake Forest

Saturday, March 13:
* Wis-River Falls    0 at Gustavus Adolphus  2 NC      Box        2:00 pm    
* - NCAA Division III Quarterfinal


Sunday, July 14, 2024  3:04:30 PM  EST 
350920681 Pages Accessed Since February 12, 2005
E-mail: info@collegehockeystats.net
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04
2004-05 | 2005-06 | 2006-07 | 2007-08 | 2008-09