MIAC Women - Schedules & Results


MIAC Women
Augsburg
Bethel
Concordia (MN)
Gustavus Adolphus
Hamline
St. Benedict
St. Catherine
St. Mary's
St. Olaf
St. Thomas
Select from the list at the right to view the season schedule and results for a single team, or scroll down to see the complete composite schedule for all MIAC Women teams.



MIAC Women - 2008-2009 Composite Schedule
Friday, October 31:
  Concordia (MN)     2 at Wis-Superior       1 NC      Box        7:00 pm    
  Bethel             1 at Wis-Eau Claire     3 NC      Box        8:00 pm    

Saturday, November 1:
  Concordia (WI)     1 at Hamline            8 NC      Box        2:00 pm    
  Concordia (MN)     1 at Wis-Superior       3 NC      Box        2:00 pm    
  Adrian             2 at Bethel             1 NC  OT  Box        4:00 pm    
  St. Mary's         1 at Wis-Eau Claire     3 NC      Box        7:00 pm    
  Lindenwood         0 at St. Benedict       3 EX      Box        7:05 pm    

Sunday, November 2:
  Lindenwood         5 at St. Benedict       2 EX      Box        2:00 pm    
  Adrian             2 at St. Thomas         3 NC      Box        2:00 pm    
  Concordia (WI)     2 at Hamline            3 NC      Box        2:00 pm    

Tuesday, November 4:
  Wis-Superior       2 at St. Benedict       3 NC  OT  Box        7:30 pm    

Thursday, November 6:
  St. Benedict       1 at St. Catherine      0 NC      Box        7:05 pm    

Friday, November 7:
  Robert Morris(IL)  6 at Bethel             3 EX      Box        6:45 pm    
  Wis-Eau Claire     4 at St. Mary's         5 NC  OT  Box        7:00 pm    
  Gustavus Adolphus  1 at Adrian             2 NC  OT  Box        7:00 pm    
  St. Olaf           5 at Concordia (WI)     7 NC      Box        7:00 pm    
  Finlandia          1 at Hamline            7 NC      Box        7:00 pm    
  Wis-River Falls    7 at Augsburg           0 NC      Box        7:05 pm    

Saturday, November 8:
  Finlandia          0 at Hamline            5 NC      Box        2:00 pm    
  Gustavus Adolphus  3 at Adrian             0 NC      Box        2:00 pm    
  Lake Forest        5 at St. Mary's         4 NC  OT  Box        2:00 pm    
  St. Catherine      1 at Wis-River Falls    6 NC      Box        2:05 pm    
  Wis-Eau Claire     3 at Bethel             2 NC  OT  Box        6:45 pm    
  St. Olaf           1 at Wis-Stevens Pt.    1 NC  OT  Box        7:00 pm    

Sunday, November 9:
  Finlandia          2 at St. Catherine      5 NC      Box        1:05 pm    
  Lake Forest        1 at St. Thomas         7 NC      Box        2:00 pm    

Friday, November 14:
  Concordia (MN)     4 at Hamline            1 MI      Box        7:00 pm    
  St. Mary's         1 at Gustavus Adolphus  4 MI      Box        7:00 pm    
  Bethel             7 at Augsburg           1 MI      Box        7:05 pm    
  St. Thomas         4 at St. Catherine      3 MI      Box        7:05 pm    
  St. Olaf           6 at St. Benedict       2 MI      Box        7:30 pm    

Saturday, November 15:
  St. Catherine      0 at St. Thomas         3 MI      Box        2:00 pm    
  Concordia (MN)     3 at Hamline            2 MI      Box        2:00 pm    
  Augsburg           2 at Bethel             4 MI      Box        3:00 pm    
  Gustavus Adolphus  3 at St. Mary's         0 MI      Box        4:00 pm    
  St. Benedict       2 at St. Olaf           1 MI      Box        7:00 pm    

Friday, November 21:
  St. Mary's         2 at Concordia (MN)     5 MI      Box        7:00 pm    
  St. Benedict       2 at Bethel             1 MI  OT  Box        7:00 pm    
  St. Catherine      3 at Chatham            2 NC  OT  Box        7:00 pm    
  St. Olaf           0 at Gustavus Adolphus  6 MI      Box        7:00 pm    
  St. Thomas         8 at Augsburg           0 MI      Box        7:05 pm    

Saturday, November 22:
  Hamline            1 at Sacred Heart       4 NC      Box        2:00 pm    
  Bethel             1 at St. Benedict       0 MI      Box        2:00 pm    
  Augsburg           2 at St. Thomas         9 MI      Box        2:00 pm    
  St. Mary's         0 at Concordia (MN)     2 MI      Box        2:00 pm    
  Gustavus Adolphus  4 at St. Olaf           2 MI      Box        7:00 pm    
* St. Catherine      1 at Chatham            1 NC  OT  Box        7:30 pm    
* - Mellon Arena

Sunday, November 23:
  Hamline            2 at Sacred Heart       4 NC      Box        2:00 pm    

Tuesday, November 25:
  Augsburg           1 at Wis-Stevens Pt.    7 NC      Box        7:00 pm    

Friday, December 5:
  Concordia (MN)     1 at St. Olaf           5 MI      Box        7:00 pm    
  Bethel             1 at Gustavus Adolphus  1 MI  OT  Box        7:00 pm    
  St. Benedict       0 at St. Thomas         6 MI      Box        7:00 pm    
  St. Catherine      5 at Augsburg           1 MI      Box        7:05 pm    
  St. Mary's         5 at Hamline            3 MI      Box        7:15 pm    

Saturday, December 6:
  St. Thomas         3 at St. Benedict       1 MI      Box        2:00 pm    
  Concordia (MN)     4 at St. Olaf           2 MI      Box        2:00 pm    
  Gustavus Adolphus  1 at Bethel             0 MI      Box        3:00 pm    
  Hamline            2 at St. Mary's         5 MI      Box        4:00 pm    
  Augsburg           1 at St. Catherine      5 MI      Box        7:05 pm    

Tuesday, December 9:
  Bethel             2 at Wis-River Falls    2 NC  OT  Box        7:05 pm    

Thursday, December 11:
  Hamline            4 at St. Catherine      1 MI      Box        7:05 pm    

Friday, December 12:
  Wis-Superior       1 at St. Thomas         0 NC      Box        7:00 pm    
  St. Catherine      0 at Hamline            5 MI      Box        7:15 pm    

Saturday, December 13:
  St. Thomas         2 at Wis-Superior       5 NC      Box        7:00 pm    

Friday, January 2:
  Concordia (MN)     3 at Concordia (WI)     6 NC      Box        7:00 pm    
  Amherst            0 at Gustavus Adolphus  3 NC      Box        7:00 pm    

Saturday, January 3:
  Concordia (MN)     7 at Concordia (WI)     0 NC      Box        2:00 pm    
  Hamline            1 at Wis-Eau Claire     4 NC      Box        3:00 pm    
  Amherst            1 at St. Thomas         2 NC      Box        4:00 pm    
  St. Mary's         1 at Adrian             5 NC      Box        7:00 pm    

Sunday, January 4:
  Concordia (MN)     5 at St. Olaf           5 NC  OT  Box        2:00 pm    
  St. Mary's         0 at Adrian             6 NC      Box        2:00 pm    
  Augsburg           1 at Lake Forest        2 NC      Box        3:00 pm    

Monday, January 5:
  Augsburg           1 at Lake Forest        8 NC      Box        4:30 pm    
  St. Benedict       1 at Robert Morris(IL)  0 EX      Box        7:30 pm    

Tuesday, January 6:
  St. Benedict       5 at Robert Morris(IL)  3 EX      Box        7:30 pm    

Wednesday, January 7:
  Augsburg           5 at Finlandia          0 NC      Box        7:00 pm    

Thursday, January 8:
  Augsburg           4 at Finlandia          3 NC  OT  Box        7:00 pm    

Friday, January 9:
  Plymouth State     2 at St. Catherine      6 NC      Box        1:35 pm    
  Gustavus Adolphus  3 at Bethel             1 NC      Box        7:00 pm    
  Adrian             2 at Concordia (MN)     3 NC      Box        7:00 pm    

Saturday, January 10:
  Adrian             7 at Concordia (MN)     2 NC      Box        2:00 pm    
  Lindenwood         2 at St. Mary's         3 EX  OT             2:00 pm    
  Plymouth State     3 at Augsburg           5 NC      Box        2:05 pm    
  St. Catherine      1 at St. Olaf           2 MI  OT  Box        7:00 pm    

Sunday, January 11:
  St. Olaf           4 at St. Catherine      1 MI      Box        2:00 pm    
  Lindenwood         3 at St. Mary's         1 EX                 2:00 pm    

Monday, January 12:
  Plymouth State     1 at Bethel             6 NC      Box        3:00 pm    

Tuesday, January 13:
  Wis-Stevens Pt.    2 at Gustavus Adolphus  2 NC  OT  Box        7:00 pm    

Friday, January 16:
  St. Catherine      1 at St. Mary's         3 MI      Box        7:00 pm    
  Bethel             5 at Concordia (MN)     3 MI      Box        7:00 pm    
  Gustavus Adolphus  1 at St. Thomas         1 MI  OT  Box        7:00 pm    
  Augsburg           1 at St. Benedict       5 MI      Box        7:30 pm    

Saturday, January 17:
  St. Thomas         0 at Gustavus Adolphus  1 MI      Box        2:00 pm    
  Bethel             2 at Concordia (MN)     2 MI  OT  Box        2:00 pm    
  St. Benedict       3 at Augsburg           0 MI      Box        2:15 pm    
  St. Olaf           4 at Hamline            4 MI  OT  Box        7:15 pm    
  St. Mary's         0 at St. Catherine      5 MI      Box        7:30 pm    

Sunday, January 18:
  Hamline            3 at St. Olaf           4 MI      Box        2:00 pm    

Tuesday, January 20:
  Wis-Stevens Pt.    5 at St. Olaf           0 NC      Box        7:00 pm    

Friday, January 23:
  St. Olaf           3 at St. Mary's         3 MI  OT  Box        7:00 pm    
  St. Thomas         4 at Concordia (MN)     0 MI      Box        7:00 pm    
  Augsburg           1 at Gustavus Adolphus  7 MI      Box        7:00 pm    
  Bethel             5 at Hamline            2 MI      Box        7:15 pm    
  St. Catherine      1 at St. Benedict       1 MI  OT  Box        7:30 pm    

Saturday, January 24:
  St. Benedict       2 at St. Catherine      4 MI      Box        1:05 pm    
  St. Thomas         1 at Concordia (MN)     0 MI  OT  Box        2:00 pm    
  Hamline            0 at Bethel             4 MI      Box        3:00 pm    
  St. Mary's         3 at St. Olaf           1 MI      Box        7:00 pm    
  Gustavus Adolphus  9 at Augsburg           1 MI      Box        7:05 pm    

Tuesday, January 27:
  Wis-River Falls    3 at Gustavus Adolphus  5 NC      Box        7:00 pm    

Friday, January 30:
  Hamline            0 at St. Thomas         3 MI      Box        7:00 pm    
  St. Mary's         1 at Bethel             2 MI      Box        7:00 pm    
  Augsburg           1 at Concordia (MN)     7 MI      Box        7:00 pm    
  Gustavus Adolphus  5 at St. Benedict       1 MI      Box        7:30 pm    

Saturday, January 31:
  St. Benedict       1 at Gustavus Adolphus  4 MI      Box        2:00 pm    
  Augsburg           0 at Concordia (MN)     7 MI      Box        2:00 pm    
  St. Scholastica    1 at St. Catherine      4 EX      Box        2:05 pm    
  Bethel             0 at St. Mary's         4 MI      Box        4:00 pm    
  St. Olaf           2 at Trinity            0 NC      Box        6:00 pm    
  St. Thomas         3 at Hamline            2 MI  OT  Box        7:15 pm    

Sunday, February 1:
  St. Olaf           1 at Trinity            2 NC      Box        2:00 pm    

Tuesday, February 3:
  St. Olaf           3 at Conn. College      6 NC      Box        7:30 pm    

Friday, February 6:
  St. Mary's         0 at St. Thomas         5 MI      Box        7:00 pm    
  St. Olaf           1 at Bethel             2 MI      Box        7:00 pm    
  Hamline            5 at Augsburg           3 MI      Box        7:05 pm    
  Gustavus Adolphus  3 at St. Catherine      1 MI      Box        7:05 pm    
  Concordia (MN)     3 at St. Benedict       3 MI  OT  Box        7:30 pm    

Saturday, February 7:
  St. Catherine      1 at Gustavus Adolphus  2 MI      Box        2:00 pm    
  Concordia (MN)     1 at St. Benedict       1 MI  OT  Box        2:00 pm    
  St. Thomas         2 at St. Mary's         1 MI      Box        4:00 pm    
  Bethel             3 at St. Olaf           2 MI  OT  Box        7:00 pm    
  Augsburg           2 at Hamline            1 MI      Box        7:15 pm    

Tuesday, February 10:
  Wis-River Falls    3 at St. Thomas         3 NC  OT  Box        7:00 pm    

Friday, February 13:
  St. Olaf           0 at St. Thomas         1 MI      Box        7:00 pm    
  Concordia (MN)     0 at Gustavus Adolphus  7 MI      Box        7:00 pm    
  St. Catherine      3 at Bethel             1 MI      Box        7:00 pm    
  Augsburg           4 at St. Mary's         2 MI      Box        7:00 pm    
  Hamline            2 at St. Benedict       2 MI  OT  Box        7:30 pm    

Saturday, February 14:
  Concordia (MN)     0 at Gustavus Adolphus  5 MI      Box        2:00 pm    
  St. Thomas         3 at St. Olaf           2 MI      Box        7:00 pm    
  St. Mary's         2 at Augsburg           2 MI  OT  Box        7:05 pm    
  St. Benedict       6 at Hamline            1 MI      Box        7:15 pm    
  Bethel             2 at St. Catherine      4 MI      Box        7:30 pm    

Tuesday, February 17:
  Gustavus Adolphus  0 at Wis-Stevens Pt.    0 NC  OT  Box        7:00 pm    

Friday, February 20:
  Bethel             1 at St. Thomas         0 MI      Box        7:00 pm    
  Hamline            0 at Gustavus Adolphus  6 MI      Box        7:00 pm    
  St. Olaf           4 at Augsburg           3 MI  OT  Box        7:05 pm    
  Concordia (MN)     2 at St. Catherine      3 MI  OT  Box        7:05 pm    
  St. Benedict       1 at St. Mary's         4 MI      Box        7:30 pm    

Saturday, February 21:
  St. Thomas         2 at Bethel             2 MI  OT  Box        2:00 pm    
  Augsburg           1 at St. Olaf           2 MI      Box        2:00 pm    
  St. Benedict       4 at St. Mary's         1 MI      Box        2:00 pm    
  Concordia (MN)     1 at St. Catherine      1 MI  OT  Box        2:05 pm    
  Gustavus Adolphus  2 at Hamline            0 MI      Box        7:15 pm    

Thursday, February 26:
* St. Olaf           2 at Concordia (MN)     1 NC      Box        7:00 pm    
* - MIAC First Round

Saturday, February 28:
* St. Olaf           0 at Gustavus Adolphus  5 NC      Box        2:00 pm    
* Bethel             0 at St. Thomas         3 NC      Box        7:00 pm    
* - MIAC Semifinal

Wednesday, March 4:
* St. Thomas         0 at Gustavus Adolphus  3 NC      Box        4:00 pm    
* - MIAC Championship

Saturday, March 14:
* Wis-River Falls    2 at Gustavus Adolphus  1 NC      Box        2:00 pm    
* - NCAA Division III Quarterfinal


Tuesday, July 23, 2024  10:46:26 AM  EST 
351342717 Pages Accessed Since February 12, 2005
Archives: 1999-00 | 2000-01 | 2001-02 | 2002-03 | 2003-04 | 2004-05 | 2005-06 | 2006-07 | 2007-08
E-mail: info@collegehockeystats.net